BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Politike

“Ku e keni heroin e heshtur të Astirit?!”, Balla ironizon opozitën: I lini gjërat rrugëve!

“Ku e keni heroin e heshtur të Astirit?!”, Balla ironizon

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla hodhi akuza mbi pengesat që ka bërë opozita për investimet dhe projekte që ka bërë qeveria Rama.

Në fjalën e tij në parlament, Taulant Balla tha se opozita i kundërvihet çdo projekti dhe investimi që bëhet në Shqipëri.

Balla nuk nguroi të përmendte ndërtimin e parkut të lojërave tek Liqeni Artificial si dhe projektin e Astirit,  të cilat opozita i ka luftuar.

Me ironi ai foli për Klevis Balliun dhe Genc Strazimirin, përfaqësues të PD-së që kanë dalë kundër investimeve të qeverisë.

Balla u shpreh se kur të krijojnë partinë e re, ta quajnë atë partia kundër investimeve.

“I lini gjërat rrugëve. E keni sëmundje këtë. Një punë në jetën tuaj nuk keni mbaruar. E mbani mend këndin e lojërave tek parku i liqenin. Heroi, Genc Strazimiri që doli me pistoletë për të ndaluar këndin e lojërave. Po Klevis Balliun heroin e heshtur të Astirit, ku është ky çuni i Fahriut? Djalë që punoi fort. Njësoj është puna juaj, ju po patë një investim të mirë, një gjë që punohet, ju i turreni të gjithëve. Kur ta bëni këtë partinë e re, quajeni partia kundër investimeve”, tha Ballla.

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste tha se për ngritjen e një Komisioni Hetimor duhet të respektohet Kushtetuta dhe se nuk mund të ngrihet sipas qejfit.

“Tani kur propozoni ngritjen e një Komisioni, sa i përket pjesës përmbajtjesore, varianti i parë nuk respekton parimin e shtetit të së drejtës. Nuk ngrihet një Komision Hetimor për çfarë keni qejf ju. Së pari duhet të respektohen parimet kushtetues”, tha ai.

Më të lexuarat