BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Politike

Ku e sheh veten pas 10 vitesh? Alfred Peza flet hapur dhe zbulon planet e tij: Politika është një xhungël ku duhet të kesh luspa krokodili që të mbijetosh!

Ku e sheh veten pas 10 vitesh? Alfred Peza flet hapur dhe zbulon planet e tij:

Ish-deputeti i PS-së, Alfred Peza i pyetur mbrëmjen e djeshme në emisionin “Arnautistan” se ku do të jetë pas 10 vitesh, u përgjigj duke thënë se do jetë përballë kolegëve, por në raport me atë që kërkon të realizojë.

Peza u shpreh se e shikon veten në një pozicion më të qetë dhe të përkushtuar në shkrimin e librave dhe hobive që ka pasur të fjetura. Ai nuk përjashtoi mundësinë që mund të jetë edhe në politikë, por sipas tij ky është profesion jo i garantuar dhe që kërkon “luspa krokodili” për të mbijetuar.

“Gjykoj që pas 10 vitesh do të jem përballë teje ose kolegëve por në një pozicion në raport me atë që dua të realizoj, më të qetë. Do ti përkushtohem shkrimit të librave dhe hobive të tjera që kanë qenë të fjetura dhe nuk dua ti zbuloj. Gazetaria është letërsi në nxitim dhe nuk besoj është kohë e humbur për sa kohë të mpreh instinktet dhe të kapë elementë dhe kur shkruan libra të duket një lojë e njohur por e një niveli tjetër. Politikën nuk e përjashtoj, por hyn tek ato gjëra ku nuk mund të kesh një karrierë të garantuar. Politika është një xhungël ku duhet të kesh luspa krokodili që të mbijetosh”, tha Peza.