BREAKING NEWS

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas deklaratën e fortë, zbulon për çfarë i është dhënë garanci Metës dhe Kryemadhit

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret LSI-në: Meta nuk do ketë kohë për...

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret
x
BREAKING NEWS

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillimet e reja: Nuk janë kaq të qetë sa duken!

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me
x
BREAKING NEWS

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në histori që do të përjetojë Evropa, ja dy planet e frikshme që po përgatit Putin, Zelensky alarmon botën

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës, rruga Kardhiq-Delvinë aferë e pastër korruptive

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës,
x
BREAKING NEWS

Sa do të kapërcejnë temperaturat? Njihuni me parashikimin e motit për datën 6 korrik 2022

Sa do të kapërcejnë temperaturat? Njihuni me parashikimin e motit
x
BREAKING NEWS

Priten valë arrestimesh? Kryemadhi plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron politikanët: Ja lista e ministrave që përfundojnë në burg

Priten valë arrestimesh? Kryemadhi plas deklaratën e fortë dhe
x
BREAKING NEWS

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje të reja: Ja ku qëndron problemi! Kikia: Totalisht e pafalshme për drejtësinë, skema më e madhe pas firmave piramidale

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje
x

Politike

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë dosje”/ Taulant Balla shpërthen ndaj Sali Berishës e familjarëve të tij dhe nuk lë gjë pa nxjerrë: Pastrim parash me...

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka akuzuar Sali Berishën dhe familjarët e tij për pastrim parash.

Balla tha se SHBA i ka shpallur non grata, ku i akuzon për korrupsion. Ai ftoi SPAK-un dhe të gjitha institucionet përkatëse që të hetojnë dhe të dalin në përfundimet e duhura.

“Sot është 23 maj, 30 vite nga momenti tragjik i Falcones. Shqipëria ka nevojë për Falcone. Nëse do të kishim dhe shpresoj t’i kemi në ditët, javët, muajt që pasojnë as Berisha dhe askush tjetër nuk i dërdëlliste shqiptarëve sot për çështje korrupsioni. I fundit në 31 vite pluralizëm në Shqipëri që të ngre gishtin dhe të sulmojë kolegët është Sali Berisha. Nuk ka në këtë sallë dhe as në politikën shqiptare nivelin e Berishës që të jetë shpallur non grata për shkak të korrupsionit në nivel të lartë, për pasurimin e njerëzve të tij të afërt.

Thotë fjalë për fjalë shpallja non grata nga SHBA. Kur Berisha të ngre akuzën për korruspion, ta injorojmë të gjithë. Sali Berisha duhet të sqarojë korrupsionin e vet. Arsyet se përse SHBA-të kanë mbërritur në këtë përfundim. Është dështimi i të gjitha institucioneve shtetërore, nga tatimet, te pastrimi i parave, tek krimi ekonomik, prokuroria speciale se si ka mundësi që e gjithë Shqipëria e di që Berisha është pronari “de facto” i një televizioni që shoqëron Berishën edhe kur shkon në tualet. Kjo a mund të na shqetësojë të gjithëve? Ku është pastrimi i parave? Pse nuk hetohet. AMA e ka shumë të kontrolluar fushën e veprimit.

Nuk kontrollon dot paratë se ku i merr ky televizion. Tatimet, meqenëse doli skandali i pagave. I patë pagat në atë televizion. Pse mendoni që drejtuesi i atij televizioni paguhet me 500 mijë lekë të vjetra. S’ka dështim. Ai vjen dhe dërdëllis, ngre gishtin. Ai ka në SHBA, djalin, vajzën, të arsyetuar se përse. Si ka mundësi që kanë ato paga. Shkon merr një biznes, një pronë me 10 lekë dhe shkon e shet me 100 lekë, 90 lekëshi është pastrimi i parave. Ku je SPAK, pse s’e çon në fund atë dosje”, tha Balla.

Më të lexuarat