BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Politike

“Kujt i plasi tra** se kush e merr PD-në?!”, Arian Çani e lëshon gojën keq dhe bën paralajmërimin e fortë: Atij ia kanë marrë erëzin amerikanët!

“Kujt i plasi tra** se kush e merr PD-në?!”, Arian Çani

Gazetari Arian Çani teksa po komentonte zhvillimet brenda PD-së, shpërtheu mbrëmjen e djeshme thënë se problemi sot nuk është kush e fiton PD-në, por a do e ndajnë në dysh PD-në.

Sipas Çanit fituesi i luftës do të kuptohet në zgjedhjet lokale, nëse PD do t’i zhduken më tej votat.

“Ju e moralizoni debatin. Thoni demokratët e thjeshtë. Nuk ekzistojnë fare. Ata votojnë kundër Ramës. Kaq e thjeshtë është. Është një bërthamë e vogël që ndjek Bashën dhe Berishën. Është betejë midis dy njerëzve që kërkojnë të rekuperojnë dinjitetin, njëri të quhet kryetar partie, tjetri se i kanë marrë erëzin amerikanët dhe djali politik. Kjo histori mbaron në favor të njërit ose tjetrit. Kjo mund të ndikojë që të plasi sherri në një të ardhme edhe për mazhorancën.

Kujt i rruhet tra** kush e fiton PD? Problemi është do e ndajnë PD në dysh? Kur të vijnë zgjedhjet lokale, a do të marrin gjysmën e votave? Këtu është fitorja ose humbja e vërtet e këtyre.

Beteja e të dyve do të duket në zgjedhjet lokale ose politike. Ju po thoni kush merr vulën e PD? Nuk i intereson kjo publikut.

Nga kjo betejë PD, fiton zgjedhjet apo përcahet?”, tha Çani.

Më të lexuarat