BREAKING NEWS

A u takua me Tom Doshin në Kryeministri? Flet Edi Rama

A u takua me Tom Doshin në Kryeministri? Flet Edi Rama
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi me Ervis Martinajn? Edi Rama reagon sërish

Çfarë ndodhi me Ervis Martinajn? Edi Rama reagon sërish
x
BREAKING NEWS

Qeveria merr vendimin, rritje page nga muaji i ardhshëm për këto kategori! Kryeministri Edi Rama tregon kush përfiton

Qeveria merr vendimin, rritje page nga muaji i ardhshëm për këto
x
BREAKING NEWS

Gazeta “SOT” zbardh të plotë vendimin e Genc Rulit për t’i dhuruar ish-kompleksin “Partizani” dhëndrit të Sali Berishës

Gazeta “SOT” zbardh të plotë vendimin e Genc Rulit
x
BREAKING NEWS

Mediat serbe akuza Vuçiçit se vëllazëria me Ramën lidhet nga aferat dhe Soros, Perëndimi do ketë paketë surprizë

Mediat serbe akuza Vuçiçit se vëllazëria me Ramën
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim nuk ndalet, zbarkon në kryesinë e Kuvendit, ja kush janë dy emrat e njohur të politikës që do takojë

Yuri Kim nuk ndalet, zbarkon në kryesinë e Kuvendit, ja kush janë
x
BREAKING NEWS

Skenarë tmerri për Vladimir Putinin, paralajmërimi i gjeneralit amerikan: Rusia do të humbasë Donbasin dhe Krimenë, ja çfarë e pret “Carin” deri në vitin 2023

Skenarë tmerri për Vladimir Putinin, paralajmërimi i gjeneralit
x
BREAKING NEWS

Skemë mashtrimi me TVSH, arrestohen 13 persona/ Prokuroria del me njoftim: Të përfshirë dhe zyrtarë!

Skemë mashtrimi me TVSH, arrestohen 13 persona/ Prokuroria del me njoftim:
x

Politike

"Kujt iu derguan ato 2 milion euro brenda dites?"/ PD zbardh të tjera detaje për skandalin e madh dhe i bën thirrje urgjente SPAK: Rama-Balluku paguan tre herë nga 627 milionë lekë brenda datës 1 Gusht. A po hetohet?

"Kujt iu derguan ato 2 milion euro brenda dites?"/ PD zbardh të

PD ka denoncuar këtë të mërkurë kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Fierit për skandalin me inceneratorët.

Në një deklaratë për mediat nga inceneratori i Fierit, Luan Baçi tha se “dyshja Rama-Subashi autorizuan miliona euro për persona në kërkim dhe një incenerator që nuk funksionon”.

Baçi ndër të tjera ka ngritur dhe pyetjen përse “Rama-Balluku paguan 3 here nga 627 miljone, leke brenda dates 1 Gusht, per inceneratorin e Fierit”

Deklaratë e deputetit të PD Luan Baçi, nga Inceneratori i Fierit

Qytetaret e Fierit e dine mire se, personin qe dyshja Rama-Subashi autorizuan per firmosjen e cdo gjeje qe kish te bente me inceneratorin e Fierit, fillimisht e emeruan Drejtor te Pergjithshem te Albpetrol, e pak muaj me pas e arrestuan.

POR qytetaret e Fierit u cuditen kur mesuan se miliona euro po paguhen per persona ne kerkim nderkombetar, nderkohe qe inceneratori nuk funksionon.

Vazhdojme edhe sot me disa pyetje per SPAK:

1. Pse Rama-Balluku paguan 3 here nga 627 miljone, leke brenda dates 1 Gusht, per inceneratorin e Fierit? Ku eshte inceneratori i Fierit qe duhej te ish dorezuar me celesa ne dore sipas kontrates se fshehte?

2. Meqe Zoto dhe Gugallja jane me urdher arresti nderkombetar, ku jua derguan ato 2 milion euro brenda dites?

3. Pse u nderrua 3 here, me shpejtesi e pa asnje debat ne keshillin bashkiak, vendi i ndertimit te inceneratorit? A u mor mendimi i komunitetit, gje qe eshte e detyrueshme ligjerisht?

4. A po hetohet per falsifikimin e procesit dhe dokumentacionit?

(Ligji detyron studime te detajuara per ndikimin ne mjedis. Eshte falsifikim dokumentacioni nese perdor letrat e vendit 1 edhe per vendin 2 edhe per vendin final 3. Ligji detyron edhe publikimin e te dhenave teknike te impiantit qe do ngrihet per te pare demin ne shendet te banoreve. Deri me sot mungon cdo e dhene teknike se cfare impianti po krijohet).

5. Çfare behet me mbeturinat, qe jane depozituar deri tani prane inceneratorit? A do te digjen keto pas disa vitesh ne incenerator? Apo do te inkapsulohen aty? Po me mbetjet shumevjeçare te fusha e vjeter e grumbullimit, qe premtuan se do të digjen? Pse i mbuluan me dhe pasi deshtuan ti djegin ne vend me tentativen e vitit te shkuar?

Keto pyetje shume te thjeshta per shqiptaret, por behen shume komplekse per drejtesine e kapur nga Edi Rama.

PD po deshmon cdo dite permes rubrikes “5 Pyetje per inceneratoret” se Rama-Ahmetaj-Agaci-Veliaj-Subashi po ndajne 430 milion eurot e vjedhura me sekseret e tyre Zoto-Mertiri-Gugallja.

Kur inceneratoret nuk shihen, pronaret e tyre ne letra jane ne kerkim, miliona euro vazhdojne te shperndahen, ju te nderuar shqiptare si mendoni: ku shkojnë parate?

"Kujt iu derguan ato 2 milion euro brenda dites?"/ PD zbardh të

Më të lexuarat