BREAKING NEWS

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca është e lëkundur

A do shkarkohet Ilir Meta? Pandeli Majko tregon dy arsyet pse mazhoranca
x

Politike

Kur do e shpërndajë parlamentin Presidenti? Befason Meta: Ka ardhur koha e referendumeve

Kur do e shpërndajë parlamentin Presidenti? Befason Meta: Ka ardhur

Meta ka komentuar edhe një herë a do e shpërndajë presidenti apo jo. Ai thotë se presidenti e ka këtë dekret por ca ka gjëra të tjera më të rëndësishme për të bërë.

“Parlamenti një ditë do shpërndahet, kot sa rri dhe kështu si është. Ju e dini që me dekret të presidentit shpërndahen. Ata duhet ta kuptojnë vetë që duhet të shkojnë të votohen.Unë kam ca punë të tjera më të rëndësishme se kaq. Unë mendoj që ka ardhur koha e referendumeve sepse këtu nuk funksionon dialogu politik kemi lidera që nuk marrin përgjegjësi për ato që bëjnë. Prandaj tu japin mundësi qytetarëve të shprehen.”- tha Meta.