BREAKING NEWS

“Serbia po dërgon tanket në kufirin me Kosovën”, Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e papritura: Dhëntë Zoti, ua merr mendjen dhe...

“Serbia po dërgon tanket në kufirin me Kosovën”,
x
BREAKING NEWS

Florian Marku bën krenar shqiptarët, luftëtari kuqezi shkruan historinë

Florian Marku bën krenar shqiptarët, luftëtari kuqezi shkruan
x
BREAKING NEWS

Berisha bën deklaratën e papritur: Kam kërkuar shpalljen non grata të George Soros

Berisha bën deklaratën e papritur: Kam kërkuar shpalljen non
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama intervistë për Zërin e Amerikës, flet për marrëdhëniet me Kosovën: Kemi një divergjencë, por...

Kryeministri Rama intervistë për Zërin e Amerikës, flet
x
BREAKING NEWS

Bilanc tragjik në 24 orë, MSH jep të dhënat e fundit epidemiologjike: Ja sa të infektuar janë regjistruar në vend, 26 pacientë në gjendje të rëndë

Bilanc tragjik në 24 orë, MSH jep të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet? PD mbledh sot grupin parlamentar

Çfarë pritet? PD mbledh sot grupin parlamentar
x
BREAKING NEWS

Dënimi i Adriatik Llallës/ Reagon për herë të parë Edi Rama dhe flet për mediat franceze nga Nju Jorku: Po bëjmë luftë të hapur kundër ...

Dënimi i Adriatik Llallës/ Reagon për herë të parë
x
BREAKING NEWS

SHBA 2 mesazhe vdekjeprurëse, rihapet “Gërdeci” dhe bien kambanat për Shkëlzen Berishën, Yuri Kim vjen me porosi të qarta nga Uashingtoni dhe vulos fundin tragjik të Sali Berishës

SHBA 2 mesazhe vdekjeprurëse, rihapet “Gërdeci” dhe bien
x

Politike

“Kur do të kapet ‘peshku i madh’?”/ Ambasadorja Yuri Kim dha përgjigjen e prerë, Romeo Kara del me deklaratën e fortë: E gjithë elita politike e...

“Kur do të kapet ‘peshku i madh’?”/ Ambasadorja

Juristi Romeo Kara ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale pas deklaratës së ambasadores Yuri Kim, teksa u pyet nga gazetarët disa ditë më parë se kur do të kapet ‘peshku i madh’.

Kim tha prerazi se ajo nuk është peshkatare, por diplomate.

Nisur nga kjo deklaratë, Romeo Kara shkruan se ‘peshku i madh’ është e gjithë elita politike e pas viteve ’90.

Postimi i plotë:

"Peshku i madh" eshte se pari e gjithe elita politike e pasviteve 90, shoqeruar me sistemin e drejtesise, oligarkise, medias dhe krimit.

Pyetja eshte: a do te tejkalohet kjo situate nepermjet reformes ne drejtesi, apo nepermjet te vetmes rruge qe ngelet pas deshtimit te saj, revolucionit?

“Kur do të kapet ‘peshku i madh’?”/ Ambasadorja