BREAKING NEWS

Palët drejt një 17 maji të dytë, amerikanët nxjerrin jashtë loje LSI dhe nisin negociatat kokë më kokë me Ramën e Bashën, alarm në partinë e presidentit

Palët drejt një 17 maji të dytë, amerikanët nxjerrin
x

Politike

Kur do të ndahen lekët për biznesin e vogël? Rama tregon datën

Kur do të ndahen lekët për biznesin e vogël? Rama tregon

Kryeministri Edi Rama foli dje për skemën si do të ndahen lekët nga paketa social-ekonomike për biznesin e vogël, asistencën dhe papunësinë. Por kur do të ndahen lekët? Mbrëmjen e sotme, teksa sqaroi një qytetare, Rama tregoi edhe datën.

"Në javën e parë të prillit do të shpërndahen pagat për biznesin e vogël. Kur është deklaruar një pagë dhe një tjetër është deklaruar i punësuar pa pagesë, do të paguhen të dy" tha ai.

Më të lexuarat