Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Kur gjobiten fakirë, pse të mos ndodh me drejtuesit e institucioneve”, Braçe i nxjerr dokumentet Ahmetajt

Postuar: 11/10/2018 - 11:42

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, njëherësh deputeti i PS, Erjon Braçe i ka treguar me fakte konkrete raste të zbatimit të ligjeve fiskale në zona provinciale, ndërsa për drejtuesit e institucioneve si FSHF nuk ndodh.

Në interpelancën e zhvilluar sot në Parlament mes tyre, për zbatimin e ligjshmërisë për FSHF-në, Braçe i tregon një dokument ministrit se si një lokal në një fshat të Fierit u gjobit për mosprerje të kuptonit tatimor duke mos patur asnjë klient brenda, ndërsa kjo nuk ndodh me drejtuesin e FSHF.

“E kuptoj ironinë tuaj, ishte shumë e zgjuar. Po ju jap një shembull konkret. Dje në orën 3 pasdite, zyrtarët e hetimit tatimor ne Fier kanë shkuar në një lokal në fshatin Çermë, e gjetën bosh dhe e gjobitën me 500 mijë lekë për mosprerje të kuptonit. Kur ndodh me një fakir, pse nuk ndodh me FSHF, do harxhoj kohën për fakirat. E çmoj për të arkëtuar të ardhurat, por do refuzoj nga ana tjetër që çdo fakir të jetë objekt i ligjeve fiskale dhe këta të tjerët siç është ai në krye të FSHF të ketë imunitet fiskal, jashtë detyrimeve për të paguar detyrimet televizive”, u shpreh Braçe.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2018 - 10:34

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama i është drejtuar një letër e hapur nga ai që njihet si kryebashkiaku i natës në Tiranë, Briken Fejzullai.   

Postuar: 17/10/2018 - 10:30

Deputeti i Partisë Socialiste,  Erjon Braçe tha se Parlamentin e Shqipërisë kanë hyrë depute

Postuar: 17/10/2018 - 10:20

Lëvizjet e fundit të prokurorisë kanë rritur panikun në radhët e opozitës.

Postuar: 17/10/2018 - 10:16

Kreu i mazhorancës Edi Rama ndodhet në sallën e hartave, në bashkëbisedim me qytetarëve.

Postuar: 17/10/2018 - 10:15

Deputeti socialist Erjon Braçe ka komentuar paketën anti-shpifje të propozuar pak ditë më parë ng

Postuar: 17/10/2018 - 10:10

Ndërkombëtarët janë angazhuar shumë fort që reforma në drejtësi në vendin tonë të rezultojë e suk

Postuar: 17/10/2018 - 10:01

Ish-ministri i Drejtësisë ka deklaruar se kryeministri Rama gjendet në një armiqësi patologjike m