BREAKING NEWS

Yuri Kim jep ULTIMATUMIN për politikën shqiptare: Kjo gjë nuk të ndodhë në zgjedhjet e 25 prillit, parandaloni... (Mesazhi i plotë)

Yuri Kim jep ULTIMATUMIN për politikën shqiptare: Kjo gjë nuk
x

Politike

Kur do të hapen auditorët për studentët? Reagon ministrja e Arsimit

Kur do të hapen auditorët për studentët? Reagon ministrja e

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi është pyetur mbrëmjen e sotem se kur mund të hapen auditorët për studentët.

Kushi tha se ky vendim i përket Komitetit të Ekspertëve Teknikë, të cilët sipas ecurisë së pandemisë do të japin edhe udhëzimet përkatëse për shkollat dhe universitetet.

“Ky është një vendim që nuk e marrim ne, por është Komitetit i Ekspertëve që vlerësohen sipas dinamikës së pandemisë. Dje kemi qenë me orë të zgjatura në punë në Ministrinë e Arsimit dhe kemi studiuar të gjithë eksperiencat e vendeve përreth nesh, dua të them se vendimet tona janë të studiuara. Shëndeti është i pari në këtë situatë. Kemi nevojë për të trajnuar edhe mësuesit, edhe pedagogët. Kjo është metodologji krejt e re, dhe po punohet dhe shumë donatorë na janë ofruar për të trajnuar stafin”, shtoi ajo.

 

Më të lexuarat