BREAKING NEWS

“Gerti Shehu agjenti i policisë”/ Sulmi ndaj Berishës, reagon Met Rrumbullaku

“Gerti Shehu agjenti i policisë”/ Sulmi ndaj Berishës,
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Shpërthimet në veri të Kosovës, publikohen pamjet e objektit të shkatërruar, dyshohet se...

VIDEO/ Shpërthimet në veri të Kosovës, publikohen pamjet e
x
BREAKING NEWS

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet shkaku kryesorë, dyshohet se biznesmeni i njohur...

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon performancën, ja veprimi që bën Vuçiç (FOTO)

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon
x
BREAKING NEWS

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep shpresë: Nuk duhet pritur fundi

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep
x
BREAKING NEWS

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të shmangen spekulimet dhe...

Dhuna ndaj Berishës, vjen reagimi i menjëhershëm i OSBE: Të
x
BREAKING NEWS

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e mirë për Shqipërinë

“85 mln euro mbështetje buxhetore”/ Von der Leyen jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen

Pse u zgjodh Tirana për Samitin? Presidenti i KE zbulon arsyen
x

Politike

Kur nisin protestat e demokratëve? Zbardhen detajet nga mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD-së

Kur nisin protestat e demokratëve? Zbardhen detajet nga mbledhja e

Ditën e sotme është mbajtur takimi i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike.

Pas mbylljes të takimit, Kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka ka zbuluar vendimet e marra për votimet për kandidatët në primare, duke deklaruar se do të votojnë jo vetëm anëtarët e PD por edhe simpatizantët e PD.

Ai ka shtuar se post i kryetarët e degëve do të ushtrohet nga nënkryetarët, deri në daljen e rezultateve të votimeve, deri të vendoset nëse do të jenë zyrtarisht kandidatë apo jo.

Ndërkohë një nga çështjet që ka shkaktuar debat në Këshill ka qenë pikërisht mbajtja e protestave, ku anëtari Aleksandër Biberaj ka bërë kërkesë për një axhendë dhe datë të qartë në lidhje me aksionin politik të PD.

Gazetari Osman Stafa ka raportuar se një datë fikse në lidhje me protestat nuk ka, por se ka mësuar që PD do të mëbshtesë fuqishëm protestën e pedagogëve më 5 tetor.

“Kemi qenë dëshmitarë që Berisha gjatë të gjitha kohës ka thënë që përgjigja e opozitës ndaj Ramës do të jenë protestat e fuqishme. Ndërkohë kohët e fundit që nga një fjalim në Kuvend në seancën e fundit, ka deklaruar se aksioni i opozitës do të shtrihet edhe me sindikatat e grevat. Nuk kemi një datë për protestat e anatemuar se do të ndodhte në shtator. Në përgjigje të Biberaj Berisha tha se protestat janë e vetmja formë nga e cila PD nuk heq dorë por se do të ndodhin pas primareve. Më 5 tetor kur do të zhvillohet protesta e PD ka deklaruar se do të jetë në mbështetje të fuqishme të protestës”, raportoi ai.