BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x
BREAKING NEWS

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka ndërtuar një firmë ruse, ja dëmi që kanë shkaktuar hakerat në sistem

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka
x
BREAKING NEWS

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas deklaratën e fortë: Ngjarje kriminale të rastësishme i kanë ‘zbardhur fytyrën policisë’

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala flet me emra: Kush është personazhi i njohur i botës së krimit që mori gjobën 500 mijë euroshe

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala
x

Politike

“Kur nuk ke çfarë t'i bësh gomarit i bie samarit”/ Shpërthen Artan Fuga dhe nxjerr ‘blof’ Edi Ramën: Të mendosh se me metafora s*ksuale...

“Kur nuk ke çfarë t'i bësh gomarit i bie

Profesor Artan Fuga ka ironizuar qëndrimin që ka mbajtur kryeministri Edi Rama në lidhje me mos hapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE.

Sipas Fugës është absurde të pretendohet se fajin e ka Bullgaria për mos hapjen e negociatave për Shqipërinë, kur në të vërtetë jemi vet fajtorë pasi jemi futur në një rrugë jo të drejtë.

Postimi i plotë:

Të kujtosh!!!

Të thuash se shkaku i mospranimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë të Veriut është Bullgaria e shkretë është si t'i thuash këmbës dorë dhe dorës këmbë.

Të shash me libër shpie Bullgarinë për trenat që humbasim drejt Evropës është se kur nuk ke çfarë t'i bësh gomarit i bie samarit.

Te kujtosh se ne na thonë : thellohu evlat, thellohu! për shkak të Maqedonisë të Veriut është njësoj sikur në vitin shumë të largët 2011 të thoshje budallallikun se nuk na pranuan për shkak të atyre dy antarëve të këshillit të qarkut të Fierit! Po aq naivitet është!

Ose sikur të shash Suden për firmat piramidale!

Te kujtosh se vendimmarrja për të na pranuar ose jo bëhet nëpër Samite, është njësoj sikur të thuash se vendimet e një partie merren në Kongrese !

Të mendosh se me metafora seksuale, martesore, apo të marra nga lexime të shpejta të ndonjë flete libri psikanalize mund të jesh bindës dhe të kesh sukses, është njësoj sikur të shpresosh se të bërtasësh kundër të nxehtit pa ndezur kondicionerin mund të freskohesh!

Me një fjalë unë i lutem të gjithëve që kujtojnë kështu të qartësojnë arsyetimet, të kuptojnë se jemi në rrugën që nuk është ajo që duhet, se po të jetë për respektimin e kritereve edhe fiqtë, qershitë, pjeshkët, që bleva dje në tregun fshatar sot mbanin erë kalbësirë! Asnjë kontroll për mallin që shitet!

Më të lexuarat