BREAKING NEWS

Mbi 4 mijë testime! Zbardhen të dhënat, sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Mbi 4 mijë testime! Zbardhen të dhënat, sa raste të reja me
x

Politike

“Kur politika kuron e shëron dhe kur sëmur e dëmton”, Rama nxjerr fotot krahasuese nga takimet e PS dhe PD dhe jep mesazhin e fortë

“Kur politika kuron e shëron dhe kur sëmur e dëmton”,

Kreu i qeverisë Edi Rama ka publikuar një foto, përmes së cilës ka krahasuar dy takimet elektorale të PS dhe PD.

“Kur politika kuron e shëron dhe kur politika sëmur e dëmton...”, shkruan Rama ne rrjetin e tij social Facebook, duke theksuar dallimin mes dy fushatave elektorale të Partisë Socialiste dhe asaj Demokratike.

Në foton në të cilën paraqiten momente nga takimi elektoral i Partisë Socialiste pavarësisht se numri i qytetarëve të pranishëm është më i lartë se në ato të PD-së, janë respektuar masat anti-COVID dhe distancimi social.

Ndërkohë nga ana tjetër qytetarët në takimin e Bashës që nuk respektojnë asnjë nga masat.

“Kur politika kuron e shëron dhe kur sëmur e dëmton”,“Kur politika kuron e shëron dhe kur sëmur e dëmton”,