Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Kurrë mos u ngopshi", Myslim Murrizi shpërthen për shkarkimin e Metës: Ja çfarë u bë me komisionerët e Venecias

Postuar: 12/09/2019 - 10:51

Deputeti Myslim Murrizi ka deklaruar se qeveria dhe opozita duan të bëjnë vetëm marrëveshje për interesat e tyre. Në lidhje me shkarkimin e Presidentit Ilir Meta ia deklaroi se qëllimi me anëtarët e Komisionit të Venecias ishte vetëm bërja e fotove dhe se gjithçka ishte një show. Sipas tij e vetmja zgjidhje është hyrja sërish në zgjedhje.

“Keni shtrirë dorë mashtrimi apo bashkëpunimi. Se asnjëherë nuk keni bërë gjëra në interes të shqiptarëve. Ca dalin se nuk i paskeni ditur si ka qenë. Këta që u tregojnë sot letrat, i kanë pasur në institucione. Prej 2 muajsh, ata e patën drejtuar drejtor, ju e bërë drejtor të hipotekave. Këtu ka qenë ka pasur edhe certifikatë sigurie ai burri, sot kërkoni të bëni show dhe gjyqe politike për atë burrë.  Po deshët hajde ta fillojmë aty fillojnë rregullat e shtetit. E vetmja zgjidhje është ajo me votë. Edhe për rastin e presidentit. Vjen Komisioni i Venecias, zgjoni njerëzit që me mëngjes për të bërë vetëm foto.  Boll kanë votuar që nga ’48-ta, mos u tallni me ta, kurrë mos u ngopshi për asnjë shqiptarët do të ngrihen ndaj jush., u shpreh Murrizi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 23:50

Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Saimir Tahiri.

Postuar: 19/09/2019 - 23:05

Teksa Bundestagu gjerman pritet të bëjë publik vendimin e tij për hapjen e negociatave të Shqip

Postuar: 19/09/2019 - 22:58

3 vite shërbim prove caktoi Gjykata e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendsh

Postuar: 19/09/2019 - 22:47

Ndërkohë që u dha vendimi për ish-ministrin Tahiri me 5 vite burg por që do të jetë për 3 vi

Postuar: 19/09/2019 - 22:37

 Pas dënimit të dhënë nga Krimet e Rënda për të dënuar me 5 vite burg ish ministrin e Brends

Postuar: 19/09/2019 - 22:31

Kreu i PD-së ka reaguar pas vendimit Gjykatës për Saimir Tahirin.

Postuar: 19/09/2019 - 22:22

Disa herë ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ka këshilluar gazetarët të ruhen nga kushërinj