BREAKING NEWS

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit: Janë bërë tentativa që...

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan Hoxha zbulon detaje të reja: Ja pse nuk u zbatua menjëherë urdhri i SPAK

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan
x
BREAKING NEWS

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet autori

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK (Detajet)

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK
x
BREAKING NEWS

“Është i gatshëm të ballafaqohet me drejtësinë”/ Avokati zbulon ku ndodhej Vangjush Dako në momentin që doli urdhër-arresti

“Është i gatshëm të ballafaqohet me
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një situatë e tillë i intereson kryeministrit apo po detyrohet...

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një
x
BREAKING NEWS

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon avokati i tij: Ja për çfarë akuzohet

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi
x
BREAKING NEWS

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër të SPAK: Masa e sigurimit me burg nuk është e duhura, ja çfarë rrezikon ish-kryebashkiaku

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër
x

Politike

Kush do ta udhëheqë fushatën për zgjedhjet lokale, ju apo Berisha? Ja si përgjigjet Ilir Meta

Kush do ta udhëheqë fushatën për zgjedhjet lokale, ju apo

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, i ftuar në emisionin “Open” ka deklaruar se fushata e opozitës për zgjedhjet lokale të 14 majit do të udhëhiqet nga kandidatët për kryetarë bashkie të dalë nga Primaret.

Ai u shpreh se të gjithë janë në funksion të kandidatëve të cilët janë në një përballje të drejtpërdrejtë me qytetarët.

Pjesë nga biseda në studio:

Vasili: Zgjedhjet mendoni se do kthehen në referendum politik, pra jo zgjedhje lokale?

Meta: Do jenë të dyja. Kemi të bëjmë me rivendosje e pluralizmit në nivel vendor dhe demokracie në radhë të parë është lokale, opozita nuk ka asnjë këshilltar, imagjinoni në çfarë errësire janë marrë vendimet.

Murati: Kush do ta udhëheqë fushatën, kandidatët, ju apo Berisha? Fushatë në sytë e publikut thuajse nuk ka pasur fare.

Meta: Fushatën tonë e udhëheqin kandidatët e Primareve.
Ne të gjithë jemi në funksion të tyre dhe ata janë përballë qytetarëve.

Murati: Mendoni se Berisha do jetë dakord dhe të një një hap pas?

Meta: Unë do bëj fushatën time, Berisha do aktivizojë strukturat e tij. Në çdo qytet na udhëheqin kandidatët, në Elbasan Boçi, në Durrës Cara e në Tiranë Këlliçi. Do bëjmë çdo gjë në funksion të tyre.