Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kush e ka në dorë ‘fatin’ e Metës? E zbulon Mustafaj: Rama i ka numrat për ta shkarkuar!

Postuar: 12/09/2019 - 18:22

I ftuar në ‘’News 24’’, ish-ministri i Jashtëm dhe ish-deputeti i PD-së Besnik Mustafaj tha se dyshon se kryeministri Rama do të arrijë të sigurojë 96 votat e kërkuara në parlament për shkarkimin e Metës duke parë flirtin që opozita e re parlamentare po bën me mazhorancën.

‘’Nuk ka as përmirësim, as përkeqësim të dialogut. Vajtja në Komisionin Hetimor është pozitive. Nuk pati tensione, ishte dialog i qetë, as me sharje. Ishte një dialog konstruktiv. Konferenca e presidentit me Komisionin e Venecias linte të kuptohej se janë mirëkuptuar. Është e përsëritur deklarata që ai nuk pranon të largohet nga detyra për të marrë drejtimin e opozitës, gjë që e cila me pak fantazi të çon aty. Fati i presidentit Meta do të varet nga ky Komision Hetimor. Rama i ka bërë mirë llogaritë, nuk i ka 96 vota. Por, prania e opozitës së re në parlament, gadishmëria për të bashkëpunuar me kryeministrin, të lë të mendosh se Rama i ka numrat. Por, do të duhej të funksiononte Gjykata Kushtetuese’’, u shpreh në lidhje me fatin e presidentit Meta ish-zyrtari i PD-së Besnik Mustafaj në ‘’Neës 24’’.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 23:50

Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Saimir Tahiri.

Postuar: 19/09/2019 - 23:05

Teksa Bundestagu gjerman pritet të bëjë publik vendimin e tij për hapjen e negociatave të Shqip

Postuar: 19/09/2019 - 22:58

3 vite shërbim prove caktoi Gjykata e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendsh

Postuar: 19/09/2019 - 22:47

Ndërkohë që u dha vendimi për ish-ministrin Tahiri me 5 vite burg por që do të jetë për 3 vi

Postuar: 19/09/2019 - 22:37

 Pas dënimit të dhënë nga Krimet e Rënda për të dënuar me 5 vite burg ish ministrin e Brends

Postuar: 19/09/2019 - 22:31

Kreu i PD-së ka reaguar pas vendimit Gjykatës për Saimir Tahirin.

Postuar: 19/09/2019 - 22:22

Disa herë ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ka këshilluar gazetarët të ruhen nga kushërinj