BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Politike

Kush e nxjerr Berishën nga selia blu? Deklarata e fortë e ish-deputetit: Policia e Shtetit me një telefonatë

Kush e nxjerr Berishën nga selia blu? Deklarata e fortë e

Ish-deputeti Halit Valteri, ishte i ftuar në studion e Euronews Albania këtë të hënë, ku foli në lidhje me vendimin e gjykatës së Apelit për vulën e Partisë Demokratike.

Valteri u pyet nga moderatorja Sidorela Gjoni mbi mënyrat si mund të largohet Berisha nga selia e Partisë Demokratike.

Ish-deputeti tha se kjo mund të ndodhë sipas legjislacionit, ku policia dhe përmbaruesi duhet të zbatojnë vendimin e gjykatës.

Gazetarja Sidorela Gjoni: Kush e largon Berishën nga selia e Partisë Demokratike?

Halit Valteri: Policia e Shtetit. Një telefon dhe vjen policia me përmbarimin. Duhet vendimi i gjykatës dhe përmbaruesit gjyqësor, u thua “kam pasur këtë qiraxhiun që më është futur me dhunë, nuk i kam marrë asnjë lekë, tani ma nxirrni pak jashtë”. Por besoj se nuk bëhet për selinë kjo luftë.

Edhe Sali Berisha dhe Rithemelimi janë deputetë të PD-së, atyre i takon gjithashtu selia. Selia u takon të gjithë anëtarëve sepse kanë dhënë kontribute. Aty nuk bëhet për selinë.

Alibeaj nuk 61 emra për bashki që të mbledhë vota. Plus duhen minimumi 40 emra për këshillat bashkiakë dhe thirrja që Alibeaj i bën Berishës është djallëzore dhe personale, duke i thënë hajde këtu dhe të mundim Ramën së bashku.