BREAKING NEWS

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik: Krenarë, por kujdes se shikoni ç’po ndodhet në... (Foto)

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik:
x

Politike

"E promovuan Sali Berishën në ’91-shin", Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat, tregon kush i dha ‘një dorë të fortë’ ish-kryeministrit dhe parashikon zhvillime te reja: Këta përfundojnë...

"E promovuan Sali Berishën në ’91-shin", Spartak

Avokati Spartak Ngjela duke folur për vlerësimin e gjyqtarit Ardian Dvorani nga Departamenti Amerikan i Shtetit për Luftën kundër Korrupsionit, u shpreh se referime të tilla nga DASH përfundojnë duke marrë postin e presidentit. Ngjela përmendi këtu edhe Sali Berishën, të cilin sipas tij, e promovuan gjithashtu amerikanët në ’91-in.

“Cili është precendi amerikan në luftën kundër korrupsionit ose kundër dhe diktaturave? Ata mbështeten tek një njeri, të cilin e promovojnë, simulojnë dhe i japin këto merita që kanë.

Saliun e parë të ’91-it kush e promovoi? Politika amerikane, e cila u pendua, sepse ky ishte pemë pa kokrra dhe e rrëzoi. Ky është precedenti i politikës amerikane dhe unë nuk kam se si dal nga precedent se unë nuk shtiva fall se ç’mendim kanë ata për të ardhmen e Shqipërisë… Por, si rregull, këta përfundojnë president, sepse vlerësimi ishte shumë i lartë.”