Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kush është zv.ministrja e re e Drejtësisë që zëvendësoi Teuta Vodën, ja pozicionet e rëndësishme që ka mbajtur (Njihuni me CV e plotë)

Postuar: 20/03/2019 - 12:52

Fjoralba Caka është zëvendësministrja e re e Drejtësisë. Vendimin e ka marrë  Këshilli i Ministrave dhe është firmosur nga zëvendëskryeministri Erion Braçe.

Caka zëvendëson në këtë detyrë Teuta Vodën, të cilën një javë me parë e shkarkoi Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj.

Fjoralba Caka është njohëse e çështjeve të Integrimit dhe pedagoge në Fakultetin e Drejtësisë në Universitetin e Tiranës.

Voda është anëtare e kryesisë së Partisë Socialiste, sekretare për Marrëdhëniet Ndërkombëtare dhe drejtuese e fondacionit “Qemal Stafa” në PS.

Më herët ka qenë Këshilltare ligjore në Parlamentin Evropian para se të vinte në Shqipëri në 2017-ën.

Fjoralba Caka është pedagoge ne Universitetin e Tiranës.

Më poshtë gjeni CV e plotë të zëvendësministres së re të Drejtësisë, ku vihen re kualifikime dhe trajnime të shumta si në Shqipëri edhe jashtë, si edhe pozicionet e punës që ka mbajtur më parë Fjoralba Cakaj.

 

 

It appears your Web browser is not configured to display PDF files. Download adobe Acrobat or click here to download the PDF file.

Click here to download the PDF file.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 23:05

Gazetari Vincent Triest ka deklaruar në “A show” në News 24, vendimi i Parlamentit holandez për të kërkuar rikthimin e vizave me shqiptarët nuk është qëndrim politik ndaj PS apo PD, por, sipas tij, Holanda

Postuar: 22/04/2019 - 22:55

Deputeti demokrat Myslim Murrizi u shpreh mbrëmjen e sotme se në 17 Maj, natën e marrëveshjes së

Postuar: 22/04/2019 - 22:38

Akademiku Artan Fuga është shprehur mbrëmjen e sotme se opozita e ka braktisur garën për zgjedhje

Postuar: 22/04/2019 - 22:26

Partia Bindja Demokratike nesër do të bëj regjistrimin e saj në Gjykatë dhe më pas në Komisionin

Postuar: 22/04/2019 - 22:19

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, kryetar i Këshillit Kombëtar të PD-së, deklaroi në Op

Postuar: 22/04/2019 - 22:12

Të ftuar në emisionin “Open”, presidenti Bujar Nishani dhe gazetari Denis Dyrnjaja ka

Postuar: 22/04/2019 - 22:07

Në një prononcim të shkurtër për mediet e pranishme, në ambientet ku u mblodhën të ashtuquajturit