BREAKING NEWS

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH, mbështeti Kinën dhe u angazhua kundër presidentit amerikan

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH,
x

Politike

“Kush hesht dhe ul kokën, vdes sa herë e bën këtë gjë”, Ilir Meta mesazh të fortë me fjalët e gjykatësit që u vra nga mafia

“Kush hesht dhe ul kokën, vdes sa herë e bën këtë

Presidenti Ilir Meta ka dhënë një mesazh të fortë në 28 vjetorin e vrasjes nga mafia të gjykatësit Giovani Falcone.

Ai shkruan se edhe pse ai u vra e dërrmoi atë më shumë me mesazhin që u la "amanet" bashkëpunëtorëve të tij.

"Kush hesht dhe ul kokën, vdes sa herë e bën këtë gjë.
Kush flet dhe ecën me kokën lart, vdes vetëm një herë".

Sot kujtojmë me nderim të jashtëzakonshëm Giovanni Falcone, Heroin e Antimafias, i cili edhe pse u vra nga mafia, e dërrmoi atë më shumë me mesazhin që u la "amanet" bashkëpunëtorëve të tij, si Paolo Borsellino e shumë të tjerë, të cilët rivendosën forcën e shtetit ligjor dhe rikthyen besimin e qytetarëve te Drejtesia”, shkruan Ilir Meta.