BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Politike

Kush i trembet urdhrit të Biden? Arben Malaj: Të gjithë ata që ranë “pre” e babëzisë, Rama të mos...

Kush i trembet urdhrit të Biden? Arben Malaj: Të gjithë ata

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ka folur për urdhrin ekzekutiv të Joe Biden, ku tha se duhet të tremben ata që ranë pre e babëzisë.

Pjesw nga biseda:

Pyetje: Urdhri i Biden për bllokimin e pasurive të të korruptuarve, kush duhet të trembet nga ky urdhër?

Malaj: Të gjithë ata që ranë pre e babëzisë. Liderët e rinj në politikë duhet që të edukohen. Duhet të marrë fund pandëshkueshmëria. Ta shikojmë nëse Rama do të ndajë pushtet apo do mbajë pushtet vetëm vetë. Do vazhdojë të çojë njerëz mercenarë apo do bëjë punë? Rama të mos ndihet i kënaqur dhe fodull sepse aktualisht fokusi është tek dikush tjetër. Unë mendoj se Rama po pengon integrimin e vendit dhe këtë s’kam frikë ta them edhe përpara shqiptarëve, edhe para të huajve”, u shpreh Malaj.