BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Politike

Kush ishte porositësi? Grushti i Berishës në protestën e vet, Dritan Demiraj ngre dyshime të forta: Ata janë të gatshëm t’i vënë flakën vendit se për ta shpopulluar dhe vjedhur e kanë bërë tashmë

Kush ishte porositësi? Grushti i Berishës në protestën e

Dritan Demiraj, ish-ministri i Brendshëm teknik në vitin 2017 ka dënuar dhunën e ushtruar ndaj Sali Berishës, i cili një ditë më parë gjatë protestës së opozitës u godit me grusht nga Gert Shehu.

"Ne ditën e Samitit Europian qe zhvillohej ne Tirane, opinioni publik mbareshqiptar por edhe ne diaspore jashtë vendit, u trondit thelle nga veprimi antishqiptar dhe më shume se kriminal i një mercenari dhe provokatori, i cili goditi drejtuesin e opozites Shqiptare dhe kryetarin e Partise Demokratike Prof. Dr. Sali Berisha.

Ata qe e kane frymezuar, planifikuar dhe sponsorizuar nje akt te tille, tregon se jane te gatshem t’i vene flaken vendit, pasi per ta shkaterruar, vjedhur dhe shpopulluar e kane bere tashme.
Ekzekutimi i nje akti te tille ne momentet aktuale qe po kalon demokracia Shqiptare, tregon se urdhëruesit e saj janë duke luajtur me zjarrin dhe po synojnë destabilizimin e plote te Shqipërisë.
Mendimi im personal është se Prof. Dr. Berisha është nje burreshtetas dhe kete e tregoi perseri dje me vetepermbatjen dhe menaxhimin qe i beri situates pas incidentit.
Si nje profesionist i fushes se sigurise, mendoj se Shqiperia ka degraduar ne nivele te frikshme pasigurie, jo vetem nga trafiqet e shumta, vrasjet, krimi i rruges por tani edhe nga krimi i financuar politikisht.

E ardhmja jone Euro-Atlantike nuk kerkon hipokrizi duke organizuar samite fasadash me imazhe fallso, por kerkon demokraci me themele te forta dhe shtet ligjor, te cilen duhet ta kuptojne mire te gjithe se këtë e kane në dore vetëm Shqiptarët.

Çdo lloj iluzioni tjeter, do ta rrenoje edhe me keq Republiken e Shqiperisë," shkruan Demiraj.