BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Politike

Kush janë ministrat që nuk duhet të jenë pjesë e qeverisë ‘Rama 3’? Genc Burimi flet me emra dhe e thotë troç: Emërimi i tij ngjalli xhelozi brenda PS-së, erdhi nga hiçi!

Kush janë ministrat që nuk duhet të jenë pjesë e

Analisti Genc Burimi diskutoi sot për ministrat që do të vazhdojnë të jenë pjesë e qeverisë Rama 3.

I ftuar në emisionin ‘Breaking’, Burimi tha se Niko Peleshi është një politikan që erdhi nga hiçi dhe që kapi majat në politikë, duke nënkuptuar se nuk ka çfarë jep tani.

“Niko Peleshi ka arritur maksimumin e tij, pati një rritje të papritur para disa vitesh, erdhi nga hiçi e mori majat, e pastaj kemi një lloj tavani që e ka arritur, dhe se emërimi i tij u pa me xhelozi ose ngjalli një lloj xhelozie brenda PS-së. Ka statusin e një dhëndri ideal, e kjo ka ngjallur xhelozi brenda PS-së”, theksoi Burimi.

Më të lexuarat