BREAKING NEWS

Sali Berisha vrasës me damkë, ekzekutori i 4 personave në bulevard pranoi “Live” urdhrin për snajperit dhe eliminimin e kreut të opozitës më 21 janar, SPAK mbyll sytë para krimit të shekulli

Sali Berisha vrasës me damkë, ekzekutori i 4 personave në
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, si po thur komplote bashkë me Ilir Metën për të shpëtuar nga prangat, ja “arma” që duan të marrin në duar dhe informacionet tronditëse që ka CIA për “non gratën”

Frrok Çupi paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, si po thur
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë zjarri në Berat/ Plas sherri mes dy personave në lokal, 55-vjeçari nxjerr armën dhe... (Emrat)

Të shtëna me armë zjarri në Berat/ Plas sherri mes dy
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Alarmohet Met Rrumbullaku, mbledhje urgjente me vartësit

Çfarë ndodhi? Alarmohet Met Rrumbullaku, mbledhje urgjente me
x
BREAKING NEWS

Ortaku i Vuçiçit i vjen në ndihmë Serbisë, harton projekt Asociacioni për Kosovën dhe e dërgon në Paris e Berlin, anashkalon Uashingtonin e dyerve të mbyllura

Ortaku i Vuçiçit i vjen në ndihmë Serbisë, harton
x
BREAKING NEWS

“Drafti i Ramës për Asocacion një skandal historik”/ Spartak Ngjela shpërthen ndaj kryeministrit: Franca gjithmonë ka qenë kundër territorit shqiptar, ç’ punë ka me...

“Drafti i Ramës për Asocacion një skandal historik”/
x
BREAKING NEWS

Rusët duan mbrojtje në Shqipëri! Ambasada i bën kërkesën e pazakontë policisë shqiptare

Rusët duan mbrojtje në Shqipëri! Ambasada i bën
x
BREAKING NEWS

Kryeministri i Shqipërisë i jep të drejtë Serbisë dhe akuzon Albin Kurtin, irritohen kosovarët dhe kërkojnë shpalljen “non grata” si armik i shqiptarëve për interesat e serbëve

Kryeministri i Shqipërisë i jep të drejtë Serbisë dhe
x

Politike

Kush mund ta ketë përdorur 31-vjeçarin që sulmoi Berishën? Gazetari Hoxha plas deklaratën e fortë dhe tregon planin e mirëorganizuar: Skenar destabilizimi se kishim edhe shpërthime dhe të shtëna në...

Kush mund ta ketë përdorur 31-vjeçarin që sulmoi

Në një intervistë për Euronews Albania, gazetari Poli Hoxha u shpreh se 31-vjeçari Gert Shehu, i cili goditi dje me grusht kreun e PD-së, Sali Berisha mund të jetë viktimë e një skenari destabilizimi.

Gazetari u shpreh se mund të ketë një lidhje midis ngjarjes së Tiranës dhe tensioneve në veri të Kosovës me qëllimin destabilizimin e vendeve.

“Më e rrezikshmja në të gjitha këto, do ta thosha duke parë pak më lart, duke parë dhe studiuar profilin mund të jetë një viktimë e mundshme për t’u përdorur pa dijeninë e tij se çfarë mund të shkaktonte.

Skenar destabilizimi mund të ketë qenë dje, se kishim edhe shpërthime dhe të shtëna ne veri të Kosovës. Mund të ketë një lidhje mes të dyja, është një pistë në këtë situatë gjeopolitke, duke  ndërlidhur me samitin me gjuhën e ashpër të Vuçiç, duke ditur edhe dorën e zgjatur të Rusisë në rajon. Nuk mund të themi që agresori është spiun, por mund të ketë qenë viktimë”, u shpreh ai.

Më të lexuarat