BREAKING NEWS

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për Shqipërinë, i jep dritën jeshile për të nisur procesin integrues në BE

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për
x
BREAKING NEWS

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik informacionin e rëndësishëm: Ia dolëm edhe kësaj sfide!

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x

Politike

Kuvendi e shkarkoi nga posti i Presidentit 2 ditë më parë, Ilir Meta bën lëvizjen e menjëhershme, zbardhet çfarë do të ndodhë sot në orën 13:00

Kuvendi e shkarkoi nga posti i Presidentit 2 ditë më parë, Ilir

Dy ditë më parë Kuvendi i Shqipërisë shkarkoi me 104 vota Presidentin Ilir Meta. Tashëm fjalën finale për shkarkimin e tij nga posti i lartë shtetëror pritet që ta japë Gjykata Kushtetuese.

Pas këtyre lëvizjeve të fundit politike, Ilir Meta ka njoftuar se ditën e sotme do të dalë në një konferencë për mediat.

Bëhet me dije se Meta do të mbajë konferencën në orën 13:00 në Institucionin e Presidencës.

Sakaq, pritet që Ilir Meta të flasë edhe për vendimin që mori Kuvendi për shkarkimin e tij.

“Rikthehen konferencat për mediat te se premtes. Sot Presidenti Meta ne bashkëbisedim me gazetaret ne ora 13:00, ne Institucionin e Presidentit”, thuhet në njoftimin e Presidencës.

Më të lexuarat