BREAKING NEWS

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron holandezët, tifozët bëjnë “namin” në Roterdam, shkatërrojnë dyqane e godina

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron
x
BREAKING NEWS

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi në “Air Albania Stadium”. Ja çfarë po ndodh

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi
x
BREAKING NEWS

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos një rekord special në Evropë, trajneri i parë në histori që …

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos
x
BREAKING NEWS

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot humbjen, e papritur ajo që i ndodhi Klodiana Lalës gjatë transmetimit live

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot
x
BREAKING NEWS

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë në lot gëzimi, i drejtohen tifozerisë, shkruhet me germa te arta emri i …

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë
x
BREAKING NEWS

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në anë të lumit, ja dyshimet e para (Emri)

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në
x
BREAKING NEWS

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/ Roma dhe Mourinho në histori, fitojnë në Tiranë trofeun e parë europian

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/
x
BREAKING NEWS

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet në dy forca politike, ardhja e Berishës në krye...

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet
x

Politike

Kuvendi i 18 Dhjetorit, deputeti i PD: Është një show i radhës

Kuvendi i 18 Dhjetorit, deputeti i PD: Është një show i

Për deputetin Luan Baçi, Kuvendi i 18 Dhjetorit i thirrur nga Lulzim Basha, nuk është asgjë tjetër veçse një antikuvend dhe një show i radhës.

Në një lidhje me Skype për MCN Tv, Baçi u shpreh se afro 5000 delegatë nga 7600 që janë, kanë firmosur për mbledhjen e Kuvendit më 11 Dhjetor.

“Është një kuvend-antikuvend do e quaja, pasi nuk ishte e domosdoshme për një datë kuvendi dhe në respekt të delegatëve nuk duhet të kishte një datë tjetër. Duke qenë se 7600 janë të gjithë delegatët, 5000 kanë firmosur për 11 dhjetorin, pjesa e mbetur nuk mund të mblidhet. Unë e shikoj me skepticizëm të parealizueshëm kuvendin e 18 dhjetor, nëse realizohet do jetë një show i radhës. Nuk besoj se duhet të ketë një kuvend të tillë”, tha Baçi.

I pyetur se çfarë do të ndodhë pas 18 Dhjetorit, nëse Basha miraton vendime që janë në kundërshtim me fraksionin e Berishës, deputeti u shpreh se nuk mund të bëhen parashikime.

“Nuk mund të parashikojmë se çfarë hapash do të merren dhe si do vijohet. Më vjen keq se nuk mund të gjykohet. Mendoj se nuk ja vlen të bëjmë analiza. Mos të paragjykojmë çdolloj paragjykimi”, shtoi deputeti.