Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kuvendi i jep goditjen e fortë Metës, Lleshaj i tregon detajet

Postuar: 16/05/2019 - 15:10

Kuvendi  i Shqipërisë ka rrëzuar këtë të enjte me 79  vota kundër dekretin e Presidentit e vendit Ilir Meta për vetingun në polici.

Në foltore doli vetë Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, për të hedhur poshtë argumentet e Presidentit se qeveria po ndikon politikisht procesin me ndryshimet e reja.

“Nëse nuk rrëzohet, ne rrëzojmë vettingun”, tha ministri Lleshaj para votimit.

Në mungesë të opozitës, asaj jashtë parlamentare, kreun e shtetit e mori në mbrojtje deputetja e listës së LSI-së Edlira Hyseni.

 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 23:56

Familja e presidentit, Ilir Meta gjatë vitit 2018 ka mundur të fusë në arkën e vet, ndër të tjera edhe 39 mijë euro nga shitja e një shtëpie.Në deklaratën e pasurisë të dorëzuar në ILDKP, familja presidenciale ka dekl

Postuar: 23/05/2019 - 22:38

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma deklaroi në emisionin Open se letrat e Edi Ramës

Postuar: 23/05/2019 - 22:38

Duke folur për debatin për krizën politike gazetari Robert Rakipllari ka pyetur drejtpërdrejt Ber

Postuar: 23/05/2019 - 22:30

Sali Berisha ka komentuar “sulmin” mbi ambasadorin e OSBE-së, Bernd Borchardt.

Postuar: 23/05/2019 - 22:26

Të shtunën pritet të zhvillohet protesta e radhës kombëtare e opozitës, përpara Kryeministrisë.

Postuar: 23/05/2019 - 22:16

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, i cili hyri në Kuvend pas vendimit të opozitës për

Postuar: 23/05/2019 - 22:11

“Unë kam një princip e mbaj dhe e them. Me Edi Ramën nuk mbahen zgjedhjet.