BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Politike

Kuvendi merr vendimin, rikonfirmon Gazment Bardhin si kryetar grupi të PD

Kuvendi merr vendimin, rikonfirmon Gazment Bardhin si kryetar grupi të PD

Ndonëse Kuvendi e rikonfirmoi Gazment Bardhin si kryetar të grupit parlamentar të demokratëve, edhe kjo e enjte prodhoi jo pak debat mes opozitës e mazhorancës.

Shkak i përplasjes verbale mes palëve u bë refuzimi nga drejtuesja e seancës plenare Ermonela Felaj për të lexuar këtë shkresë që mban firmat e 28 deputetëve demokratë, të cilët konfirmojnë si kryetari grupi, Gazment Bardhin.

Ermonela Felaj: Ç’a ka këtu për të njohur që kryetar grupi është Gazment Bardhi, s’ka këtu njoftim të ri.

Gazment Bardhi: Ju nuk çmoni dot njoftimet e grupit të PD, por t’i lexoni, Ju nuk mund të bëni asnjë interpretim mbi këtë vendim, thjesht informoni seancën.

Në kundërpërgjigje ish-Kryeministri Sali Berisha e cilësoi sjelljen e mazhorancës akt armiqësor ndaj opozitës dhe në shkelje të Kushtetutës.

“Keni cipë, keni turp, keni ndërgjegjie politike. Po tejkaloni çdo ditë çdo limit. Po riktheni standardet më të shëmtuara. Po i shkelmoni opozitës të drejtat kushtetuese elementare. Skena të tilla nuk kanë ndodhur kurrë në historinë e këtij Parlamenti”.

Por Lulzim Basha i pyetur nga mediat jashtë Kuvendit, tha se refuzon të bëhet pjesë e ketij debati.

“Nuk merremi me tallavatë. Nuk merremi me lojërat e vogla për interesa të vogla. PD do të fokusohet te problemet qytetarëve”.

Përplasjet mes demokratëve për kreun e grupit vijnë pas shkarkimit që Basha i bëri Gazment Bardhit, duke ia deleguar kompetencat e tij Flutura Açkës.

Më të lexuarat