BREAKING NEWS

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës, zbulohet se çfarë do të ndodhë nesër në orën 11:00

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës,
x

Politike

“Ky është fakt që tregon lidhjet e tyre”, Spartak Ngjela paralajmëron lëvizjen që do nxjerrë zbuluar 'kokat' e politikës shqiptare

“Ky është fakt që tregon lidhjet e tyre”, Spartak

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në studion e ABC Neës deklaroi se palët politike nuk kanë mundësi të sabotojnë Reformën në Drejtësi, pasi pas kësaj reforme është interesi amerikan.

“Të gjithë pushtetarët që kanë psiqikë jo të rregullt dhe që janë duke rënë nga pushteti, o përfundojnë si Makbethi ose i drejtohen popullit për kryengritje. Cilit popull i drejtohet kur populli e di që ka vjedhur? Është pamundësi absolute. Do vazhdojnë tu nxjerrin vilat që kanë. Nuk mund ti pranojë populli se kanë ardhur më këpucë të Gjirokastrës, nuk kanë ardhur me pallatet e gjyshit. Nuk kishte as nga ata të cilëve u ishte marrë prona. E konsideronte veten të djathtë Saliu, por nuk vinte nga e djathta. Kishte një kopsht të vogël në Bajram Curri dhe tani kanë pallate. Këta nuk luajnë për interesin shqiptar, dhe ky fakt tregon se diku janë lidhur. Si do e tregojë ai interesin për Shqipërinë? Ambasadorja amerikane tha që është e vështirë por ne do e vendosim. Po të kishte drejtësi të pavarur në Shqipëri nuk do kishte korrupsion”, tha Ngjela.