Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ky është i vetmi ministër i Ramës që mori pjesë në homazhet e Hajdarit (Foto)

Postuar: 12/09/2018 - 14:35

Ditën e sotme u mbajtën homazhet për 20-vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit. 

Gjatë ceremonisë ra në sy mungesa e ish-kryetares së Parlamentit, Jozefina Topalli, e cila nuk ishte e pranishme në sallën e Hotel Plaza.

Në aktivitetin përkujtimor të zhvilluar në sallën qëndrore të një prej kullave afër memorialit të Liderit të Dhjetorit Azem Hajdari, ka qënë dhe Pandeli Majko, ministri për Diasporën në qeverinë e Ramës.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 8

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2018 - 12:07

 “Le të vijnë këtu deputetë e mazhorancës dhe t’i kthejnë përgjigje këtyre qytetarëve’, bëri thirrje nga protesta para Kuvendit, deputeti i PD, Klevis Balliu.

Postuar: 22/11/2018 - 12:00

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi do të vizitojë në Spitalin Ushtarak 6  punonjësit e Poli

Postuar: 22/11/2018 - 11:37

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj gjatë fjalës së tij në Parlament ka folur për b

Postuar: 22/11/2018 - 11:12

Kryeministri Edi Rama gjithë fjalimin e tij sot në seancë ia ka dedikuar ‘Unazës së Re&rsqu

Postuar: 22/11/2018 - 11:04

Projekti i Unazës së Re është kthyer në arenë debatesh, ndërsa ka nxitur edhe përshkallëzimin e p

Postuar: 22/11/2018 - 10:49

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar hapur nga foltorja e Kuvendit 3 gazetarët, Andi Bushati, Ylli Ra

Postuar: 22/11/2018 - 10:44

Teksa banorët e Unazës së Re ishin mbledhur në një protestë jashtë Parlamentit, kryeministri Edi