BREAKING NEWS

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u largua deri sa numëroi të gjithë votat”/ Ina Zhupa mes dhimbjes ndan lajmin e trishtë: Një nga djemtë më të mirë! Po na plas zemra

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u
x
BREAKING NEWS

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të njohur të PD-së, rrëqeth me mesazhin politikani dhe jep lajmin tronditës: Më fal Armando…

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu
x
BREAKING NEWS

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është 22-vjeçari që vdiq mbrëmjen e sotme në Sarandë

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është
x
BREAKING NEWS

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë, ndërron jetë në spital 22-vjeçari

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në Sarandë shiu bën namin, ja mbathin pushuesit

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në
x
BREAKING NEWS

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i përkiste trupi i dekompozuar në Malin e Gramozit (Emri)

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i
x
BREAKING NEWS

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me Ramën në Sofje, Shqipëria ka probleme me...

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me
x

Politike

“Ky është kandidati më i pranueshëm”/ Zgjedhja e Presidentit të ri të vendit, gazetari i njohur flet me emra dhe nxjerr prapaskenat: Sipas burimeve të mia, PD...

“Ky është kandidati më i pranueshëm”/ Zgjedhja e

Gazetari Nebil Çika ka komentuar lidhur me dështimin e raundit të dytë për zgjedhjen e Presidentit për të cilin u shpreh se situata paraqitet konfliktuale, ndërsa theksoi se opozita nuk është treguar e qartë.

Sa i përket kandidaturave, Çika u shpreh se shpresonte shumë në një kandidaturë të pranueshme për të dyja palët, ndërsa veçon si të tillë emrin e Visar Zhitit.

“Sa për negociatat pata besim se për shumë shkaqe politike apo të kontestimit të zgjedhjeve do të kishim një reflektim në mandatin e tretë për një balancë të pushteteve dhe presidenti do ti lihej opozitës me konsensus të maxhorancës.  Kjo nuk ndodhi, aktualisht jemi në një proces konfliktual, ku maxhoranca shprehet se pretendon një president jo të vetin por ajo që shihet është se opozita nuk është treguar e qartë.

Unë kisha besim te kandidaturat që Rama do pranonte një kandidaturë të pranueshme dhe si gazetar kam mbështetur në media një figurë të shquar si Visar Zhiti, një figurë tillë do ishte e pranueshme edhe për Ramën. Unë kam dashur Visar Zhitin, ai i përafrohet më shumë kritereve për kreun e shtetit, ka marrë një përkrahje të madhe në media. Nuk e di nëse është apo jo ai, por mendoj se Zhiti do ishte i pranuar nga të dyja palët për shkak të figurës dhe sjelljes së tij.”, u shpreh ai.

Më tej ai deklaroi se nga burime të tijat Partia Demokratike deri dje në darkë nuk ka pasur ndërmend të çojë një emër. Sipas tij brenda PD ka nisur lufta për protagonizëm dhe nuk janë të përqendruar tek zgjedhja e presidentit.

“Ata pretendojnë që PS të pranojë marrëveshjen. Palët kanë ngecur, por deri mbrëmë PD nuk ka pasur ndërmend të çojë një emër. Duket se brenda PD ka nisur lufta për protagonizëm, ata janë të interesuar për interesat e tyre sesa për procesin e zgjedhjes së presidentit.”, deklaroi gazetari Nebil Çika.