BREAKING NEWS

Koronavirusi në Shqipëri / 15 të vdekur në 24 orët e fundit, 594 raste të reja me Covid, shërohen 984 qytetarë

Koronavirusi në Shqipëri / 15 të vdekur në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

Vrau policin në Lezhë, Aldi Rama niset me urgjencë drejt Tiranës, ja si paraqitet gjendja e tij shëndetësore

Vrau policin në Lezhë, Aldi Rama niset me urgjencë drejt
x
BREAKING NEWS

U raportua se vrau veten, policia jep njoftimin zyrtar për Aldi Ramën

U raportua se vrau veten,  policia jep njoftimin zyrtar për Aldi Ramën
x
BREAKING NEWS

SPAK zbarkon në këtë qytet, bastisen zyrat e Arsimit

SPAK zbarkon në këtë qytet, bastisen zyrat e Arsimit
x
BREAKING NEWS

Merr fund aksioni/ Prej 5 orësh po ndiqej nga policia, autori i ekzekutimit të oficerit të policisë në Lezhë bën aktin e rëndë

Merr fund aksioni/ Prej 5 orësh po ndiqej nga policia, autori i ekzekutimit
x
BREAKING NEWS

Jep dorëheqjen drejtori i "Shefqet Ndroqit", kjo është mjekja e njohur që zë vendin e tij (EMRI)

Jep dorëheqjen drejtori i "Shefqet Ndroqit", kjo është
x
BREAKING NEWS

Dëshmia që po ndryshon pistën e hetimeve/ Ishte me nënkomisarin e vrarë, Shefi i Krimeve në Policinë Lezhë jep detajet për ngjarjen tragjike: Po kërkonim të arrestonim dikë tjetër që kishte plagosur më herët... (EMRI)

Dëshmia që po ndryshon pistën e hetimeve/ Ishte me
x
BREAKING NEWS

Ekzekutimi i nën/komisarit të Policisë, reagon menjëherë Yuri Kim

Ekzekutimi i nën/komisarit të Policisë, reagon
x

Politike

“Ky është komisioni Meta 2”/ Bushati flet për hapat që do ndiqen për të shkarkuar Presidentin: Kjo është partia që do shkojë drejt zhdukjes biologjike

“Ky është komisioni Meta 2”/ Bushati flet për hapat

Kryetari i Partisë Socialiste në Tiranë, Ervin Bushati, ka folur për ngritjen e 'komisionit Meta 2' dhe për shkarkimin e presidentit të vendit.

Bushati teksa ishte i ftuar në studion e emisionit “Breaking” , kur u pyet për nismën që PS ka marrë për shkarkimin e presidentit u shpreh: Ne po bëjmë atë që kemi detyrë të ngarkuar nga sovrani, të ruajmë ligjin dhe kushtetutën. Ky është komisioni Meta 2. Ne jemi shumë të qartë që ajo që ka bërë Meta ka qenë anti-kushtetues. Meta nuk arriti që të rritej mbi interesin e tij personal. Kemi mbledhur firmat si Parti Socialiste, sot është ngritur një komision që do të verifikojë. Më pas do ta sjellë në seancë plenare e më tej do të shkojë në Gjykatë Kushtetuese..

Ky i fundit shtoi se me gjuhën që Meta ka përdorur, me tensionin politik që ka krijuar, të gjithë e dinë se me këto ka shkelur tërësisht detyrën e tij.

I pyetur nëse  dobëson apo ndihmon LSI-në, rikthimi i Metës në krye të saj, Bushati tha se “nuk e ndihmoi fare, pasi mori pak mandate”.

“Jeta politike e një partie, zgjat sa familja. Sot është një forcë e vogël politike. Një minorancë, qytetarët ja kanë dhënë verdiktin. Drejt kësaj zhdukje biologjike do të shkojë LSI edhe më vonë”, tha Bushati.