Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Ky është krimi i Bashës”, analisti i njohur nxjerr prapaskenat dhe lëshon deklaratën e rëndë për kreun e PD

Postuar: 19/06/2019 - 13:08

Analisti Skënder Minxhozi ka bërë një deklaratë të fortë nga emisioni ‘Real Story’, kur ka kujtuar 8 majin e 2011-tës, kur Lulzim Basha duke tjetërsuar votën, përpara të gjitha mediave në mes të ditës, i vodhi mandatin Edi Ramës.

Minxhozi e cilëson atë akt trafikimin e pastër të votës nga njëra anë e tavolinës në anën tjetër, përballë të gjitha kamerave. Sipas Minxhozit, ky është një krim i pastër elektoral që s’kemi pse e kërkojmë në Maqellarë, por thjeshtë t’iu rikthehemi arkivave.

“Kur dëgjoj Lulzim Bashën të flasë për zgjedhjet më vjen ndërmend bashkia e Tiranës (2011). Ai është një rast kur bashkia më e rëndësishme është trafikuar politikisht nga njëra anë e tavolinës në anën tjetër përballë kamerave.

Në qoftë se ka një krim elektoral që shkojmë e gjuajmë në Maqellarë, duhet që të shkojmë te Pallati Kongreseve ku ka qenë KQZ dhe të hapim arkivat për të parë se çfarë ka ndodhur”, thekson Minxhozi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2019 - 00:05

Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj  është përplasur sërish me gazetaren Klodiana Lala në emisionin Opinion.Gazetarja i kërkoi llogari ministrit për një listë me oficerë të policisë të inkriminuar, ndërsa zoti Ll

Postuar: 11/11/2019 - 23:37

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka deklaruar se prej kohësh po punohet për ndryshimin e legji

Postuar: 11/11/2019 - 23:10

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj e thotë me bindje të plotë krimi po humbet terren çdo ditë e

Postuar: 11/11/2019 - 22:59

Kryeministri Edi Rama tha se pas marrëveshjes së “Shengenit Ballkanik” në Shqipëri do

Postuar: 11/11/2019 - 22:52

Procesi i përzgjedhjes së anëtarëve është përfshirë nga një debat i ashpër mes palëve politike, p

Postuar: 11/11/2019 - 22:34

Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja u shpreh se  senëse dy anëtaret Elsa Toska dhe Fion

Postuar: 11/11/2019 - 22:21

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj zbuluar arsyen pse shkoi në Bejrut ditët kur po shpëtohej 11-