Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ky është veprimi i Bashës që ministrja Spiropali e quan akt seksist

Postuar: 21/01/2019 - 22:03

Ministrja e re e Shtetit dhe Parlamentit, Elisa Spiropali thotë se deklarata e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha sot në parlament ishte akt seksist.

Basha komentoi ministrat e rinj të qeverisë duke i quajtur si ‘kukulla’ dhe duke i fretuar gishtin atyre nëse i njihnin më parë. E ftuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” , Spiropali ka thënë se deklarata e Bashës se ministrat e rinj janë kukulla është akt seksist.

“Ato zonja që janë bërë ministre kanë qenë zëvendësministre, kanë dëshmuar aftësi menaxheriale. Ai i Bashës, ishte akt seksist. Dëshmon mungesë totale të qendrueshmërisë. Janë gra e burra që s’mund t’i quajë kukull, një njeri që sillet si kukull”, u shpreh ministrja e re socialiste.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 10:16

Kreu i PD, Lulzim Basha nga kisha e Shna Ndout në Laç ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë ditën e Pashkës.

Postuar: 21/04/2019 - 09:50

Partia e re “Bindja Demokratike“, e sapokrijuar do të marrë pjesë në zgjedhjet loka

Postuar: 21/04/2019 - 09:43

Deputeti Myslim Murrizi, i cili u përjashtua nga Partia Demokratike pasi nuk pranoi të digjte man

Postuar: 21/04/2019 - 09:20

Ish-kryeministri Sali Berisha rrezikon të burgoset nëse do të tentojë ndonjë nga skenarët e tij d

Postuar: 21/04/2019 - 09:10

Zgjedhjet vendore pritet që të shënojnë fundin e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Postuar: 21/04/2019 - 08:51

Kolegji i Posaçëm i Apelimit po mban peng shqyrtimin e çështjes së kryetarit të Gjykatës së Lartë