BREAKING NEWS

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja çfarë do të ndodhë me temperaturat në 5 ditët e ardhshme

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja
x
BREAKING NEWS

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’ portën e Izraelit, Uzuni realizon një magji të vërtetë (VIDEO)

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’
x
BREAKING NEWS

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po paralajmëron Ervin Karamuço: Skenarët janë shumë të frikshëm, shpresoj të mos ndodhin

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po
x
BREAKING NEWS

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë Vlorën

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x

Politike

“Ky ka qenë viti i rritjes progresive të arrogancës së pushtetit”, Artur Zheji plas deklaratën e fortë: Shpresojmë se do na i zgjidhin problemet...

“Ky ka qenë viti i rritjes progresive të arrogancës së

Analisti Artur Zheji u shpreh sot në emisionin ‘Pikat mbi i’ se ky ka qenë viti i rritjes progresive të arrogancës së pushtetit.

Zheji: Ky vit solli çarjen e madhe të thellë të opozitës. Ky ka qenë viti i rritjes progresive të arrogancës së pushtetit. E shoh si një vit të keq sa i përket zbythjes së interesit publik ndaj atij privat.

Zheji: Gjithmonë e më e dukshme shihet një mbështetje konstante ndërkombëtare për qeverinë aktuale. Të shpresuarit që do na i zgjidhin problemet të tjerët, defekte qelizore të shoqërisë sonë të cilat nuk mund të na i zgjidhin të tjerët. krijojmë një fasadë, vishemi bukur, flasim bukur dhe ideja është që kjo që është jashtë është dhe brenda. Ndërkombëtarët po mbështesin Ramën se qeveria e tij është më e paraqitshme. Ata nuk e kanë as kohën, as luksin të merren. Qëndrueshmëria e Ramës kryesisht varet nga pritshmëria që kemi ne nga faktorët e jashtme, mosbesimi nga ndryshimi raporteve që kemi ne nga brenda. Kemi një mungesë, ndoshta të trashëguar nga diktatura të raportimit me shtetin. Ne shtetin e pësojmë, e shohim si një forcë goditëse dhe bindemi, nënshtrohemi. Nuk kemi rezistencë qelizore.