BREAKING NEWS

Nesër në gazetën "SOT" do të lexoni: Rriten pagat në administratë, ja kush përfiton! Zbulohen dhe sa do të jenë pagesat e kompensimit për efektivët e policisë që shërbejnë larg vendbanimit

Nesër në gazetën "SOT" do të lexoni: Rriten pagat
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, reagon Bardhi: Berisha duhet të ulë kokën dhe të heshtë, do të turpërohet kur...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, reagon Bardhi: Berisha duhet të ulë
x
BREAKING NEWS

“Ka një problem, aty kushtojnë shumë proceset dhe e dyta...”, Sali Berisha njofton lëvizjen e radhës për padinë ndaj Blinken-it

“Ka një problem, aty kushtojnë shumë proceset dhe e
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha zbulon prapaskenat: Ja çfarë do të ndodhë me selinë e PD-së nëse gjykata i jep vulën Alibeajt

Sali Berisha zbulon prapaskenat: Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton opozitën shpallja e tij non-grata? Berisha habit me përgjigjen

A po e dëmton opozitën shpallja e tij non-grata? Berisha habit me
x
BREAKING NEWS

“Do të ketë mbi 30 mijë vetë në protestë!”, Arian Çani bën reagimin epik ndaj deklaratës së Luçiano Boçit: Uaaaa, o Ylli e di ç’do të thotë...

“Do të ketë mbi 30 mijë vetë në
x
BREAKING NEWS

Habit me deklaratën e tij Sali Berisha: Unë jam kosovar

Habit me deklaratën e tij Sali Berisha: Unë jam kosovar
x
BREAKING NEWS

“Berisha e di këtë gjë “, Arian Çani paralajmëron surprizën e Ilir Metës më 25 korrik: Edhe ata që janë me pushime do të hapin ekranin

“Berisha e di këtë gjë “, Arian Çani
x

Politike

“Lajm i mirë”, Artur Zheji zbulon çfarë po përgatit SPAK dhe paralajmëron ‘tronditjen’ e politikës shqiptare: Shumë shpejt do të ketë dyfishim të volumit të hetimit!

“Lajm i mirë”, Artur Zheji zbulon çfarë po

Teksa po komentonte rolin e SPAK në vend, analisti Aruri Zheji theksoi se gjëja e mirë në fjalimin e mbajtur nga kreu i SPAK në një komision parlamentar, ishte që do të shtohen hetuesit dhe çështjet që do të merren në shqyrtim.

Zheji: Zoti Kraja bëni një relacion modest. Ai tha se gjërat që duhet të bëj relacion s’i them se përbën sekret hetimor. Gjëja që tha pa shumë nënvizime është që shumë shpejt do të ketë dyfishim të volumit të hetimit. Kjo do të thotë që SPAK do të bëhet më e denjë. Ky është një lajm i mirë.

Korrupsioni ka nisur nivelet e tilla që pengon zhvillimin kombëtar. Korrupsion ka në të gjithë botën, por marshi i korrupsionit është herë i pa përfillshim dhe herë luftohet fort. Jemi shumë shumë larg asaj që do të donim të ishim. Nuk e di si do të zgjidhet një kontradiktë mes Berishës në PD. A do të zgjidhet kryetar i një Partie Demokratike. Kandidat ka vetëm zotin Ibsen Elezi. Ai po bën fushatë e dje tha që jam si Jobs, që ndryshoi botën me I-padinë, ndërsa ai do shpëtojë Shqipërinë. Pompeo erdhi dhe s’e takoi. Dukshëm takoi ata që nuk bashkohen me doktorin dhe nuk e quajnë bashkim që ai po kryen me Kongresin e mëparshëm. Si mund të luftohet korrupsioni?

Më të lexuarat