BREAKING NEWS

SPAK merr vendimin e papritur, rrëzon OFL-në dhe heq sekuestron për 48 pasuri: U bllokuan në kundërshtim me ...

SPAK merr vendimin e papritur, rrëzon OFL-në dhe heq sekuestron
x

Politike

Lajm i mirë nga BE, nxjerr Shqipërinë nga “lista gri”

Lajm i mirë nga BE, nxjerr  Shqipërinë nga “lista

Bashkimi Evropian pak para datës së negociatave ka hequr shtatë vende nga “lista gri” e pastrimit të parave, mes tyre edhe Shqipërinë.

Në një deklaratë për mediat ministrat e Financave të bllokut të BE-së, thanë se:

"Shqipëria, Kosta Rika, Mauritius, Serbia dhe Zvicra kanë zbatuar përpara afatit të tyre të gjitha reformat e nevojshme për të përmbushur politikën e qeverisjes së mirë të taksave të BE.” 

Gjithashtu nga “lista gri” kanë dalë edhe Emiratet e Bashkuara Arabe, Ishujt Marshall dhe Zvicra.

 

Më të lexuarat