BREAKING NEWS

Ministria del me bilancin zyrtar/ Si u zgjerua harta e koronavirusit, ja sa raste të reja kemi në 24 orët e fundit

Ministria del me bilancin zyrtar/ Si u zgjerua harta e koronavirusit, ja sa
x

Politike

“LAJMI I FUNDIT: Edi Rama sapo fitoi mandatin e tretë si kryeministër”, vjen deklarata e papritur e Kreshnik Spahiut

“LAJMI I FUNDIT: Edi Rama sapo fitoi mandatin e tretë si

Ish-aleati i Lulzim Bashës, Kreshnik Spahiu ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes për Reformën Zgjedhore.

Ai shkruan se pas kësaj marrëveshje, Rama sapo fitoi mandatin e tretë si kryeministër.

Kreshnik Spahiu shkruan:

“LAJMI I FUNDIT: EDI RAMA sapo fitoi mandatin e tretë si kryeministër në tavolinë me Luli Bashën pa i dhënë asgjë në marrveshje. Luli e firmosi funeralin politik.
Lexoni sa shumë i dha në 17 Maj 2017 Lulzim Bashës dhe krahasojeni me tani:

Opozita morri në 2017 drejtimin dhe postet:
1. Zv.Kryeministër, teknik
2. Ministri i Brendshëm, teknik
3. Ministri i Arsimit, teknik
4. Ministri i Shëndetësisë, teknik
5. Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, teknik
6. Ministri i Financave, teknik
7. Ministri i Drejtësisë, teknik
8. Drejtori i OSHEE
9. Drejtori i Përgjithshëm i Aluiznit
10. Drejtori i Përgjithshëm i Hipotekave
11. Drejtori i pergjithshem i Burgjeve
12. Drejtori i pergjithshem i Agjensisë së Zhvillimit Bujqësor e Rural
13. Kryetari i KQZ, propozim i opozitës.
14.Avokati i Popullit, propozim i opozitës.”

Më të lexuarat