BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Politike

“Lamtumirë...”/ Mes trishtimit, deputeti i PD jep lajmin e hidhur

“Lamtumirë...”/ Mes trishtimit, deputeti i PD jep lajmin e

Deputeti Luçiano Boçi ka humbur një mik të afërt të familjes së tij. Lajmin e ka bërë të ditur në rrjetet sociale.

Postimi i Boçit

NJERIU I PUNËS

E kush nuk e njeh Xhevatin, bukëpjekësin më me nam në Elbasan!?

Të gjithë ne nga Elbasani e jo vetëm, kemi pasur fatin të ikim tek “Furra e Xhevatit” dhe të provojmë bukën e tij, mikpritjen e tij dhe buzëqeshjen e pandarë.

Po tavat e gjelit të detit, bakllavatë e ballokumet që piqte Xhevati a i mbani mend?!

Të mrekullueshme si vetë thjeshtësia e tij.

Por tani Xhevati i famshëm nuk është më midis nesh.

Zoti e desh në lartësitë e tij qiellore, ndoshta për t’i gatuar dhe Atij atje në parajsë bukën e tij “të ëmbël”, së bashku me Zajen e tij të dashur.

Xhevati ishte nga ato njerëz që ne i kemi aty midis nesh dhe nuk e dimë që janë vërtet heronj.

Tamam tamam. Ai ishte heroi i punës dhe i ndershmërisë së të bërit biznes “me djersë”!

Punoi deri në ditën e fundit, sepse jeta për të ishte punë dhe përkushtim ndaj familjes së tij të shenjtë.

I lehtë dheu dhe i përjetshëm kujtimi miku im!

Mbi të gjitha Ti ishte shok i mirë i babait tim!

Lamtumirë bukëpjekësi i jetës!

Më të lexuarat