BREAKING NEWS

Tjetër rrjedhje/ Tronditet Kryemadhi, largohet ish deputeti i njohur i LSI dhe i bashkohet PS, vjen reagimi i fortë i tij: LSI një klub në Tiranë që mbush televizionet me sharje. Eksperimenti i kësaj partie ka mbaruar

Tjetër rrjedhje/ Tronditet Kryemadhi, largohet ish deputeti i njohur i LSI
x

Politike

Largime të shumta/ “Pas Nasip Naços edhe Vangjel Tavo i LSI, bashkohet me Ramën”, vjen reagimi i politikanit

Largime të shumta/ “Pas Nasip Naços edhe Vangjel Tavo i LSI,

Nga zhvillimet e ditëve të fundit kemi vënë re që shumë eksponentë të lartë të Lëvizjes Socialiste për Integrim janë duke u bashkuar me PS-në.

Po ashtu pas Nasip Naços, u përfol se edhe Vangjel Tavo së shpejti do ti bashkohet veprimit të Nasip Naços, për të kaluar në krahun e Edi Ramës.

Por Tavo në një prononcim për “Standard”, e ka përgënjeshtruar, por me tone të ashpra ka denoncuar planin dhe tentativën e Edi Ramës për të përçarë opozitën e bashkuar nëpërmjet diversioneve të tilla të ulëta.

“JO. Vangjel Tavo nuk largohet nga LSI. Jam më shumë se kurrë i përkushtuar për largimin e sektit të “Rilindjes” që nuk përfaqëson socialistët e thjeshtë por vetëm një grup shushunjash që thithin gjakun e familjeve të thjeshta. Këto diversione të vjetra të sektit të “Rilindjes” për largime apo sabotime nuk pinë më ujë dhe nuk e shpëtojnë dot nga largimi i sigurt më 25 prill”, ka reaguar ai.

Më të lexuarat