BREAKING NEWS

Aromë trazirash në prag të 25 prillit, Berisha kërcënon me revolta nëse humbet zgjedhjet, Meta sfidon SHBA dhe paralajmëron rrëzimin e reformës në drejtësi

Aromë trazirash në prag të 25 prillit, Berisha kërcënon
x

Politike

Largimet e bujshme 3 muaj para zgjedhjeve, Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së tregon çfarë po ndodh: Janë pazare të nëndheshme për ...

Largimet e bujshme 3 muaj para zgjedhjeve, Sekretari i Përgjithshëm i

Sekretari i përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka folur për largimet e anëtarëve të LSI, ku sipas tij ato të cilët tashmë kanë deklaruar se nuk janë më pjesë e LSI, kanë më shumë se një vit që nuk angazhohen në strukturat e kësaj partie.

Sipas Braimllarit, largimet bëhen pas pazareve të nëndheshme për interesa personale dhe për interesa të pista dhe ju shërbejnë vetëm interesave të tyre dhe jo qytetarëve.

“E para nuk do e quaja frikë apo largime nga LSI sepse emrat që ju përmendët ka gati më shumë se një vit që nuk angazhohen në strukturat e LSI dhe unë si sekretar i përgjithshëm jam përditë në komunikim me strukturat. Këto personazhe kanë një vit që nuk janë pjesë aktive e LSI, por edhe as e interesit pubik.

Ju e patë qartë edhe nga një video që doli që këto janë pazare të nëndheshme për interesa personal, për interesa të pista, si duket janë bërë bashkë për interest e tyre të mbetjeve të cilat nuk I shërbejnë qytetarëve, por i shërbejnë thjeshtë interest të tyre personal. Për LSI nuk ka asnjë merak. Lëvizja Socialiste për Integrim është në rrugën e duhur, është një parti që investon tek të rinjt dhe të rejat, është një parti e mirëorganizuar e cila do të ketë një fitore spektakolare me 25 prill.”-tha ai.

Më të lexuarat