Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Largimi i Ramës / Ish-deputeti i LSI zbardh planin

Postuar: 15/09/2019 - 16:37

Ish-deputeti, Endrit Braimllari gjatë një takimi me strukturat e LSI në qytetin e Korçës ka deklaruar se vetmja mënyrë për të mbrojtur Demokracinë është përballja e drejtpërdrejtë me Kryeministrin Rama. Sipas Braimllarit Korça refuzoi masivisht votimet e 30 qershorit.

Ndër të tjera Braimllari ka thënë se qëllimi i vetëm i kryeministrit Rama është thellimi i paligjshmërisë së qeverisë dhe mungesën e kontrollit.

Reagimi

Me Petriken ne takim me LSI Korçe.

Korça refuzoi masivisht votimet moniste te 30 qershorit te Edi Rames.

Korça nuk mund te behej pjese ne nje proçes farse dhe monist te Rilindjes e cila synon te shkaterroje Demokracine dhe te instaloje monizmin ne vend. Largimi i te rinjve nga vendi, varferia ekstreme, kapja e instuticioneve, mosndeshkueshmeria e atyre qe shkaterruan zgjedhjet, shkaterrimi i Gjykates Kushtetuese, goditja e shtetit te se drejtes nga Edi Rama ka vetem nje synim, thellimin e paligjshmerise se qeverise dhe mungesen e kontrollit.

E vetmja rruge eshte perballja e drejtperdrejte per te mbrojtur Demokracine, instuticionet dhe per te instaluar shtetin e se drejtes !

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 19:27

Deputetja, Rudina Hajdari ka reaguar pas lajmit se është shkarkuar nga posti i kryetares së Grupit Demokrat Parlamentar ku përmes një statusi në 'Facebook', shprehet se mban akoma detyrën.

Postuar: 14/10/2019 - 19:04

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt bën të qartë se BE-ja e shikon me një rëndësi t

Postuar: 14/10/2019 - 18:56

Partia Demokratike shprehet se policia është vendosur përballë grave dhe fëmijëve që protestojnë

Postuar: 14/10/2019 - 18:45

Katër shtete të tjera të BE-së kanë dhënë aprovimin që të haapen negociatat me Shqipërinë.

Postuar: 14/10/2019 - 18:43

Pas njoftimit në rrjetet sociale të Korab Litës se ditën e sotme është përzgjedhur në krye të gru

Postuar: 14/10/2019 - 17:56

Ish-deputeti LSI Petrit Vasili ka publikuar një dokument nga raporti i “Venecias”.