BREAKING NEWS

Eliminoi gruan me levë hekuri në Durrës dhe më pas telefonoi policinë, e arrestojnë teksa pinte cigare, zbardhet dëshmia e burrit: Ja pse e vrava, ma solli shpirtin aty ku nuk mban më!

Eliminoi gruan me levë hekuri në Durrës dhe më pas telefonoi
x

Politike

Largimi i Ramës / Ish-deputeti i LSI zbardh planin

Largimi i Ramës / Ish-deputeti i LSI zbardh planin

Ish-deputeti, Endrit Braimllari gjatë një takimi me strukturat e LSI në qytetin e Korçës ka deklaruar se vetmja mënyrë për të mbrojtur Demokracinë është përballja e drejtpërdrejtë me Kryeministrin Rama. Sipas Braimllarit Korça refuzoi masivisht votimet e 30 qershorit.

Ndër të tjera Braimllari ka thënë se qëllimi i vetëm i kryeministrit Rama është thellimi i paligjshmërisë së qeverisë dhe mungesën e kontrollit.

Reagimi

Me Petriken ne takim me LSI Korçe.

Korça refuzoi masivisht votimet moniste te 30 qershorit te Edi Rames.

Korça nuk mund te behej pjese ne nje proçes farse dhe monist te Rilindjes e cila synon te shkaterroje Demokracine dhe te instaloje monizmin ne vend. Largimi i te rinjve nga vendi, varferia ekstreme, kapja e instuticioneve, mosndeshkueshmeria e atyre qe shkaterruan zgjedhjet, shkaterrimi i Gjykates Kushtetuese, goditja e shtetit te se drejtes nga Edi Rama ka vetem nje synim, thellimin e paligjshmerise se qeverise dhe mungesen e kontrollit.

E vetmja rruge eshte perballja e drejtperdrejte per te mbrojtur Demokracine, instuticionet dhe per te instaluar shtetin e se drejtes !