BREAKING NEWS

Cila PD regjistrohet në zgjedhjet vendore? Kreu i KQZ habit me përgjigjen

Cila PD regjistrohet në zgjedhjet vendore? Kreu i KQZ habit me
x
BREAKING NEWS

Skandali McGonigal, thirrja e fortë e Rudina Hajdarit: Rama do të hetohet nga FBI, SPAK të bashkëpunojë me amerikanët

Skandali McGonigal, thirrja e fortë e Rudina Hajdarit: Rama do të
x
BREAKING NEWS

Ndihmës Sekretarja amerikane e shtetit vizitë në Tiranë, ja çfarë pritet të diskutohet

Ndihmës Sekretarja amerikane e shtetit vizitë në Tiranë, ja
x
BREAKING NEWS

Regjistrimi në KQZ/ Celibashi zbulon çfarë pritet të ndodhë me PD-në

Regjistrimi në KQZ/ Celibashi zbulon çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

"Berisha sheh ëndrra me sy hapur", Bejko ironizon hapur ish kryeministrin: Me miellin e amerikanëve s'bëhet shaka

"Berisha sheh ëndrra me sy hapur", Bejko ironizon hapur ish
x
BREAKING NEWS

"Rama takon anëtarët e FBI-së se jemi partnerët strategjikë", deputeti socialist për çështjen "McGonigla": Dezinformim, s'ka hetim për kryeministrin

"Rama takon anëtarët e FBI-së se jemi partnerët
x
BREAKING NEWS

Revoltohet Ylli Manjani, shpërthen keq në emision, grushton tavolinën: Nuk paska shteti para për pajisjet e zgjedhjeve?!

Revoltohet Ylli Manjani, shpërthen keq në emision, grushton
x
BREAKING NEWS

Çështja e McGonigal, Blushi del me reagimin: Rama korruptoi zyrtarin e FBI-së

Çështja e McGonigal, Blushi del me reagimin: Rama korruptoi zyrtarin
x

Politike

Largimi masiv i shqiptarëve në Britani, media britanike zbulon planin e Rishi Sunak me Ramën

Largimi masiv i shqiptarëve në Britani, media britanike zbulon planin

Emigrantët e paligjshëm shqiptarë të cilët kalojnë kanalin e La Manshit në mënyrë ilegale u kthye në një shqetësim për qeverinë dhe autoritetet britanike.

Dyndjet masive të shqiptarëve në rrugë ilegale u bënë shkak edhe për një përplasje në distancë me Sekretares së Brendshme britanike, Suella Braverman, dhe kryeministrit Edi Rama kur ky i fundit dënoi deklaratën e Braverman e cila i quajti shqiptarët kriminelë.

Mirëpo në një artikull të fundit të “Daily Telegraph”, thuhet se kryeministri britanik Rishi Sunak ka planifikuar të bëjë një telefonatë ‘kokë më kokë’ me kryeministrin Edi Rama.

Sipas ‘Daily Telegraph’, telefonata është planifikuar të kryhet sot me kërkesë të kryeministrit britanik, për të folur me Ramë rreth çështjes së emigrantëve shqiptarë që hyjnë në Britani në rrugë të jashtëligjshme.

Nga ana e qeverisë shqiptare nuk ka asnjë njoftim apo deklaratë lidhur me raportimin.