Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Largohu nga qeveria dhe do të bekojmë gjithë jetën", kryeministri Rama habit me përgjigjen ndaj qytetarit

Postuar: 26/03/2019 - 23:54

Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj njoftoi nisjen e një reforme për të larguar, sikur tha ai, nga ky shërbim të gjithë ata që janë nuk e meritojnë, pasi janë emëruar në mënyrë klienteliste dhe nepotike, por nuk publikoi emrat e personave që janë shkarkuar. 

Në videon e shpërndarë nga kryeministri Rama ku shfaqet deklarata e plotë e Gent Cakajt lidhur me njoftimin e tij për shkarkimin e 20 punonjësve të shërbimit diplomatik shqiptar, të shumta kanë qenë reagimet. Një nga qytetarët kërkon largimin e kryeministrit Rama. Ky i fundit i është përgjigjur duke thënë se nuk është e mundur pasi ka mundësinë që t'i bëjë qytetarit aeroportin e Kukësit.

Replika

Qytetari: O Edi,si burrat e ke bere qeverine perfect tani qe ke heq ata ministrat e pare,tani ik edhe ti dhe perzotin do t'bekojme ter jeten,,, mos na co me naj udhe pa krye se perzotin je bere i pa'asimilueshem more burre?!

Rama: Adi Kukes eh, s'ta plotesoj dot kete deshire or taj, se s'ka kush e ben aeroportin e Kukesit po ika une

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 23:05

Gazetari Vincent Triest ka deklaruar në “A show” në News 24, vendimi i Parlamentit holandez për të kërkuar rikthimin e vizave me shqiptarët nuk është qëndrim politik ndaj PS apo PD, por, sipas tij, Holanda

Postuar: 22/04/2019 - 22:55

Deputeti demokrat Myslim Murrizi u shpreh mbrëmjen e sotme se në 17 Maj, natën e marrëveshjes së

Postuar: 22/04/2019 - 22:38

Akademiku Artan Fuga është shprehur mbrëmjen e sotme se opozita e ka braktisur garën për zgjedhje

Postuar: 22/04/2019 - 22:26

Partia Bindja Demokratike nesër do të bëj regjistrimin e saj në Gjykatë dhe më pas në Komisionin

Postuar: 22/04/2019 - 22:19

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, kryetar i Këshillit Kombëtar të PD-së, deklaroi në Op

Postuar: 22/04/2019 - 22:12

Të ftuar në emisionin “Open”, presidenti Bujar Nishani dhe gazetari Denis Dyrnjaja ka

Postuar: 22/04/2019 - 22:07

Në një prononcim të shkurtër për mediet e pranishme, në ambientet ku u mblodhën të ashtuquajturit