BREAKING NEWS

‘Zgjedhorja’ në ngërç, ambasadorja Yuri Kim, ultimatum palëve politike: Vendosët një afat, është koha për...

‘Zgjedhorja’ në ngërç, ambasadorja Yuri Kim,
x

Politike

“Larje hesapesh me duart e shtetit”, Manjani sulmon Ramën dhe nxjerr çfarë fshihet pas lëvizjeve të fundit të kryeministrit: Yxhymi që ka marrë..

“Larje hesapesh me duart e shtetit”, Manjani sulmon Ramën dhe

Lufta ndaj bizneseve që nuk paguajnë kuponin tatimor promovohet fuqishëm nga kryeministri Edi Rama, i cili thuajse çdo ditë poston në rrjetet sociale foto hotelesh apo restorantesh që u është vënë kyçi, apo kilometra katrorë bregdet që është çliruar nga sheslgongët e bizneseve private.

Por ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, duket skeptik për këtë aksion të qeverisë. Në një postim në faqen e tij në Facebook, ai shprehet se të gjithë ata që i besojnë këtij aksioni është naiv ose militant.

Sipas Manjanit, ky është veçse një larje hesapesh me duart e shtetit e një grupi biznesesh ndaj një grupi tjetër.

Më të lexuarat