Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Larje hesapesh me duart e shtetit”, Manjani sulmon Ramën dhe nxjerr çfarë fshihet pas lëvizjeve të fundit të kryeministrit: Yxhymi që ka marrë..

Postuar: 14/08/2019 - 11:16

Lufta ndaj bizneseve që nuk paguajnë kuponin tatimor promovohet fuqishëm nga kryeministri Edi Rama, i cili thuajse çdo ditë poston në rrjetet sociale foto hotelesh apo restorantesh që u është vënë kyçi, apo kilometra katrorë bregdet që është çliruar nga sheslgongët e bizneseve private.

Por ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, duket skeptik për këtë aksion të qeverisë. Në një postim në faqen e tij në Facebook, ai shprehet se të gjithë ata që i besojnë këtij aksioni është naiv ose militant.

Sipas Manjanit, ky është veçse një larje hesapesh me duart e shtetit e një grupi biznesesh ndaj një grupi tjetër.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 15:51

Kryeministri i vendit Edi Rama ka qenë i pranishëm në takimin e Partive Socialiste Europiane, sëbashku me kreun e qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Postuar: 17/10/2019 - 15:50

Të gjithë presim nesër verdiktin final të KE për çeljen apo jo të negociatave për Shqipërinë në B

Postuar: 17/10/2019 - 15:42

Këshilltari  Kryeministrisë për Mediat dhe Publikun,Endri Fuga ka ndarë një status në rrjeti

Postuar: 17/10/2019 - 15:30

Seanca plenare e ditës së sotme është shoqëruar me tensione të forta, teksa zëvendëskryeministri

Postuar: 17/10/2019 - 14:49

Pasi drejtuesja e seancës plenare Vasilika Hysi është detyruar të ndërpresë seancën për shkak se