BREAKING NEWS

Zgjedhja e kreut të SPAK, avokati bën deklaratën e fortë: Kanë devijuar nga objektivi, nuk po merren me zyrtarët e lartë

Zgjedhja e kreut të SPAK, avokati bën deklaratën e fortë:
x
BREAKING NEWS

Përplasja Braçe-Balla për buxhetin, deputeti i PS-së zbardh prapaskenat

Përplasja Braçe-Balla për buxhetin, deputeti i PS-së
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë po ndodh

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë del me
x
BREAKING NEWS

“Rama kërkon të vrasë fjalën e lirë”/ Çfarë po paralajmëron Berisha: Brenda 6 muajve tre media...

“Rama kërkon të vrasë fjalën e lirë”/
x
BREAKING NEWS

Çfarë i kërkoi gruaja shtatzënë? Zbulohet LETRA e Sokol Halilit pak momente pas aktit të tmerrshëm (FOTO)

Çfarë i kërkoi gruaja shtatzënë? Zbulohet LETRA e
x
BREAKING NEWS

Berisha ‘bëhet lëmsh’, thërret demokratët në protestë më 4 dhjetor, e korrigjon Floriana Garo

Berisha ‘bëhet lëmsh’, thërret demokratët
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka samit pa protesta, të tilla ndodhin vetëm në vendet diktatoriale”, Berisha bën thirrjen e fortë për 6 dhjetorin

“Nuk ka samit pa protesta, të tilla ndodhin vetëm në vendet
x
BREAKING NEWS

Surprizon moti në fundjavë, ja çfarë pritet të ndodhë

Surprizon moti në fundjavë, ja çfarë pritet të
x

Politike

Legalizimi i kanabisit/ Ish- deputeti reagon ashpër: Qeveria po u ofron të rinjve parcelat e kanabisit, në vend të punësimit, ja ku e çon vendin kjo nismë

Legalizimi i kanabisit/ Ish- deputeti reagon ashpër: Qeveria po u ofron

Ish-deputeti Gerti Bogdani, ka komentuar nismën e kryeministrit Rama për legalizimin e kanabisit, duke thënë se do të jetë shumë i vështirë për t’u kontrolluar.

Bogdani tha se kjo lëvizje nga ana e qeverisë nuk do të jetë ndihmë për ekonominë, ndërsa shtoi legalizimi i kanabisit do të çojë Shqipërinë drejt rrënimit.

Më tej ai tha se qeveria po u ofron të rinjve parcelat e kanabisit, në vend që t’u japë mundësi punësimi.

Gerti Bogdani: Do të jetë shumë e vështirë për t’u kontrolluar. Kjo nuk është një ide e re e kësaj qeverie, nuk është një ide që ka dalë në Këshilli Kombëtar. Kjo nuk do të jetë e mirë për ekonominë. Ajo që më vjen keq është se kjo qeveri në vend që të japë mundësi punësimi të rinjve shqiptarë, modeli që iu ofron është modeli i punës në parcelat e kanabisit apo të largohen dhe të punojnë në shtëpitë e barit në Angli. Kjo është një damkë shumë e madhe për Shqipërinë. Është diçka shumë e parakohshme dhe e pa menduar mirë. Do të sjellë rritjen e përdorimit të drogërave te të rinjtë shqiptarë. Legalizimi i kanabisit e çon Shqipërinë drejt rrënimit.

Bogdani ka komentuar dhe amnistinë e parave të padeklaruara të emigrantëve, duke thënë se kjo nismë është e gabuar.

Gerti Bogdani: Do kishte një numër të ardhurash që i shtohen sistemit bankar në vend që t’i mbajnë të fshehura në shtëpi. Kam përshtypjen se ky ligj sjellë shumë më tepër problematikë, sepse në Shqipëri sot lulëzon paraja e pisët. Është një nismë e gabuar në këtë moment, nuk do të jepte ndonjë frymëmarrje ekonomisë shqiptare, dhe jo më kot u refuzua në BE herën e parë që u propozua nga Rama.

Më të lexuarat