BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i sigurisë zbardh skenarin për Veriun e Kosovës

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i
x
BREAKING NEWS

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e pëson keq 38-vjeçari

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Lazarat, deputeti i PD ‘shpërthen’ në akuza të rënda: Si krimineli në vendin e krimit! E pritën ashtu si ai e meriton

Vizita e Ramës në Lazarat, deputeti i PD ‘shpërthen’
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet kreu i PD Krujë, ‘shpërthen’ ashpër ndaj Berishës: Nuk fitohet me aleat Ilir Metën dhe me armik SHBA-të

Nuk përmbahet kreu i PD Krujë, ‘shpërthen’
x
BREAKING NEWS

Frikë nga një ofensivë ukrainase, Putin merr vendimin urgjent

Frikë nga një ofensivë ukrainase, Putin merr vendimin urgjent
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Policia dhe FNSH aksion ‘blic’ në Nikël, 100 efektivë dhe dronë vihen në lëvizje

Çfarë po ndodh? Policia dhe FNSH aksion ‘blic’ në
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata/ Rusia kërcënon Britaninë: Nëse furnizoni Ukrainën me armë...

Tensionohet situata/ Rusia kërcënon Britaninë: Nëse
x
BREAKING NEWS

Mbetet mister vdekja e 4 rusëve në Golem, Prokuroria merr vendimin e papritur

Mbetet mister vdekja e 4 rusëve në Golem, Prokuroria merr vendimin e
x

Politike

"Lekë për të tërë"/ Rama nuk përmbahet dhe hap thesin 2 javë para fushatës: Rritje rrogash dhe pensionesh për të gjithë. Ja sa do jetë shtesa për pensionistët dhe sa do shkojë paga mesatare

"Lekë për të tërë"/ Rama nuk përmbahet

Në një dalje nga kryeministrin pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave, Edi Rama foli për rritja rrogash dhe pensionesh pak ditë para nisjes së fushatës elektorale.

Ai tha se do të rriten pagat e mjekëve dhe infermierëve në 7% këtë vit, ndërsa për pensionistët 5 mijë lekë të reja që do të marrin bashkë me pensionet herën e ardhshme. 

Rama: Mund të shkojmë drejt rritjes së pagës mesatare në dy faza. Tani për një pjesë dhe më pas të shkallëzuar. Do të publikojmë një plan të plotë. Do rrisim pagat e mjekëve dhe infermierëve në 7% këtë vit.

Për kategoritë e tjera do të kemi një rritje gjatë këtij viti. Jemi sot në kushtet kur mund t'ju themi pensionistëve se zotimin për të shpërndarë drejt tyre paratë nga taksa për eksportuesit e energjisë. Për pensionistët ka 5 mijë lekë të reja që do të marrin bashkë me pensionet herën e ardhshme.