Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Lele kaçurrele ti…’/ E krahasoi me Metën, nuk përmbahet Bes Kallaku i jep përgjigjen epike Spiropalit: Më falni për vonesën, po...

Postuar: 12/06/2019 - 22:25

Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku ka reaguar pas krahasimit që zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali i bëri atij me presidentin Ilir Meta.

Përmes një komenti, aktori thotë se nuk kishte reaguar më parë pasi ishte duke lexuar një libër për Skëndërbeun, duke ironizuar krahasimin e saj për kryeministrin Edi Rama. 

‘Lele kaçurrele ti… M’falni për vonesën por po lexoja “Historia de vita et Gestis Scanderbegi” edhe nuk kisha qasje në rrjet. Besi osht i Ijes, Gjini osht i Portokallisë. Flm shumë. Edhe përveç “gazit” mos harrojmë edhe Erion Isain’, shkruan Besi.

Ministrja Elisa Spiropali ironizoi deklaratën e presidentit Meta kur thoshte se e kishte gjetur konsensusin tek këmbëngulja e të dyja palëve për të mos dialoguar.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 19:27

Ish deputetja Grida Duma e njohur gjerësisht për pamjen e saj elegante dhe të kuruar, ka treguar disa detaje nga jeta e saj jashtë politkës, dhe kush është personi që fshihet pas kurimit të imazhit të saj.

Postuar: 18/11/2019 - 19:25

Zyrtari i lartë amerikan, Eliot Engel është shprehur kundër  idesë së ndryshimit të kufijve

Postuar: 18/11/2019 - 19:25

Pasi presidenti Ilir Meta shpalli non-grata në ambientet e presidencës, ambasadorin e OSBE në Shq

Postuar: 18/11/2019 - 19:17

Deputet i Kuvendit, Andi Përmeti ka deklaruar në emisionin ‘Dita Jonë’ mbi konfliktin

Postuar: 18/11/2019 - 18:12

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim një delegacion të nivelit të lartë të Asamblesë Parla

Postuar: 18/11/2019 - 18:12

Ka nisur në selinë blu takimi mes krerëve të partive aleate të PD-së, ku po bisedojnë lidhur me q

Postuar: 18/11/2019 - 17:57

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla ka deklaruar se presidenti i Republikës po vepron n