Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Lëri botokset Taulant”, nuk përmbahet Murrizi në Kuvend: Këtu është hapur kanceri gjithandej! (E PLOTË)

Postuar: 12/09/2019 - 12:11

Në replikë me kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Balla deputeti i opozitës në parlament, Myslim Murrizi tha se edhe pse i akuzojnë se prej vitesh nuk kanë votuar për votën e emigrantëve, sërish i bëjnë thirrje opozitës jashtë parlamentit për të votuar reformën zgjedhore.

“Nga njëra anë thonë se ata që ishin këtu e kanë dalë në rrugë nuk donin të votonin për emigrantët, nga ana tjetër i bëni thirrje nga tre herë në ditë si ‘hoxha në za’ që hajdeni se pa ju nuk e bëjmë dot. Për cfarë i doni që të mos votojnë emigrantët. Tani ju jeni hipokrit në kërkesën që thoni, të votojnë emigrantët, ju si PS? Ne ju themi që dakord do ta votojmë, ju thotë dakord po të votojnë edhe ata që nuk duan të votojnë emigrantët. Kjo është tallje me qytetarët.

Ndryshimet janë si buzëkuq e botox të një trupi me kancer, këtu është hapur kanceri gjithëandej. Kanceri është sistemi, lëri botokset Taulant. Do i votoj sy mbyllur rekomandimet, mos ketë militantë në proces, as aty ku numërohet. Ne duhet të vemë gishtin në plagë, është ndryshimi i sistemit bastard të 1998. Dhe kriza reale sot është kriza artificiale e atij sistemi. Tani thoni hajde të bëjmë buzëkuqe te Kodi zgjedhor. “ -tha Murrizi në fjalën e tij në seancë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 23:50

Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Saimir Tahiri.

Postuar: 19/09/2019 - 23:05

Teksa Bundestagu gjerman pritet të bëjë publik vendimin e tij për hapjen e negociatave të Shqip

Postuar: 19/09/2019 - 22:58

3 vite shërbim prove caktoi Gjykata e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendsh

Postuar: 19/09/2019 - 22:47

Ndërkohë që u dha vendimi për ish-ministrin Tahiri me 5 vite burg por që do të jetë për 3 vi

Postuar: 19/09/2019 - 22:37

 Pas dënimit të dhënë nga Krimet e Rënda për të dënuar me 5 vite burg ish ministrin e Brends

Postuar: 19/09/2019 - 22:31

Kreu i PD-së ka reaguar pas vendimit Gjykatës për Saimir Tahirin.

Postuar: 19/09/2019 - 22:22

Disa herë ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ka këshilluar gazetarët të ruhen nga kushërinj