BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Politike

Lëshoi gafën në Kuvend kur po votohej për shkarkimin e Metës, deputeti sqaron deklaratën që bëri bujë: Ka pensionistë që edhe nipërit i kanë pensionistë! Unë eci me biçikletë se...

Lëshoi gafën në Kuvend kur po votohej për shkarkimin e

Deputeti Selami Jenisheri ka dhënë disa sqarime lidhur me deklaratat e tij në parlament .

Kreu i partisë që përfaqëson pensionistët shqiptarë, deklaroi dje se do të luftojë “për nipërit dhe mbesat pensionistë”, deklaratë për të cilën “u kryqëzua” kryesisht me batuta dhe “meme”. Ishte Meta ai që e publikoi deklaratën e tij duke u tallur për të treguar se deputetët që votojnë për shkarkimin e tij nuk janë në nivelin e duhur.

Por, sot ai dha një shpjegim, se çfarë kishte parasysh me atë deklaratë. Jenisheri tha se ka pensionistë shqiptarë, që janë aq të vjetër, sa edhe nipërit i kanë pensionistë.

 “Unë jam 80 vjeç. Ka pensionistë edhe më të rinj, por ka pensionistë që kanë nipa dhe mbesa, që janë pensionista. Këta nuk kanë mend, të kapin gabim kot. Pensionistat kanë nipat dhe mbesa, që janë 65 vjeç. Ti dalim zot atyre. Zoti Ylli, unë eci në rrugë me biçikletë, se më bën mirë të mbaj trupin edhe biçikleta ecën njëlloj si vetura. Këta zgërdhihen, janë budallenj. Unë kursej xhepin, shëndetin. Këta qeshin, deputeti me biçikletë. Se sipas këtyre duhet të jem me fuoristradë. Më solli Fiks Fare, një që donte të bëhej kandidate. Këta më filmuan, më përgjuan, për të më prishur imazhin, sepe e kanë frikë partinë time”, tha ndër të tjera Jenishehri.

Më të lexuarat